Degvielas cena


 

Interesanti, ka degvielas cenas mums ir virs viena lata, kaut arī tagad naftas cenas krīt un nav augstākajā punktā. Augstākais punkts bija pagaišgad, kaut arī toreiz cena par litru nebija virs lata, tas nozīmē, ka degvielas tirgotāji vienkārši gūst palielinātu peļņu, par ko neviens īpaši neuztraucās.

Kaut arī grafikā parādīta cena ASV tirgū NYMEX, tomēr kopējā tendence ir redzama. Kā vienmēr degvielas tirgotāji paceļ cenas līdz ar naftas cenu kāpumu, bet nolaist cenas nesteidzās, kas nozīmē ka faktiski konkurences nav un ir cenas pēc iepriekšējās vienošanās, kas ir aizliegts ar likumu, bet kā jau teicu, nevienu tas neuztrauc.

Interesanti, ka arī produktu cenas veikalā tika paceltas par procentiem, kaut arī degvielas cenas nekāpa tik strauji, kas arī liecina par tirgotāju velmi nopelnīt, jo maza konkurences apstākļos alternatīvu cilvēkiem nav.

2 responses to “Degvielas cena

    • Jā un pie tam lobējot savas intereses caur asociācijām izbīda Saeimā likumu grozījumus, kas samazina iespējas cilvēkiem izvēlēties citu preci, kaut vai tas gadījums, kad aizliedza pārvest pāri robežai alkaholu un cigaretes biežāk nekā reizi mēnesī.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.