Alkohola pārdošanas karš


Tie, kas regulāri lasa manu blogu, zina manu attieksmi pret alkoholu, kā arī manu nostāju pret to. Šoreiz par ļoti drūmu tēmu, ņemot vērā to, ka politiķi imitē akcīzes nodokļa karu starp Latviju un Igauniju, lai cīnītos par alkohola pircējiem, izdomājot dažādas pasakas par ekonomisko attīstību pierobežu rajonos. Bet par visu pēc kārtas, protams, kā vienmēr, īsi.

Ko nozīmē augsts akcīzes nodoklis uz alkoholiskiem dzērieniem? Biznesa ienākumi no alkohola ir zemi, jo cilvēku pirktspēja ir tāda kāda ir, tāpēc peļņas marža ir ļoti niecīga. Samērā grūti ir investēt kvalitatīvas preces ražošanā, gandrīz nekas netiek investēts attīstībā un jaunu produktu radīšanā. Plaukst nelegāla alkohola ražošana un tirdzniecība, palielinās kontrabanda. Cilvēku veselība pasliktinās, jo tiek lietots zemas kvalitātes un šaubīgas izcelsmes produkts.

Ko nozīmē zems akcīzes nodoklis uz alkoholiskiem dzērieniem? Liela konkurence un peļņas marža. Uzcenojums ir milzīgs, bet daļa no peļņas tiek ieguldīta attīstībā. Cilvēki pērk tikai legālas izcelsmes produktu, kura kvalitāte ir samērā augsta, jo ir liela konkurence tirgū. Cilvēku veselība tiek ietekmēt daudz mazāk.

Kā redzat no augstāk minētā, tad es apzināti nerakstīju par alkohola lietošanu, jo cena praktiski to neietekmē, tapēc ka tā ir atkarība un psiholoģisko problēmu risināšana. Ja cilvēkam vajag narkotisko vielu, kas tajā skaitā ir alkohols, tad cilvēka vērtību skalā tas būs ļoti augstā vietā, kas nozīmē, ka tiks ekonomēts uz pārtikas, paģērba, pasākumu apmeklēšanas, ceļojumiem utt., lai tikai varētu nopirkt alkoholu vajadzīgajā apjomā. Varat palasīt internetā vai parunāt ar ārstu, ja cilvēks katru nedēļu lieto alkoholu pat nelielā daudzumā, viņam jau ir atkarība un tas ļoti būtiski ietekmē veselību.

Lai akcīzes nodoklis neietekmētu jūsu dzīvi, vienīgā izeja ir nelietot šo vielu. Ko mēs no tā iegūtu, ja, piemēram, visi pārstātu lietot psihotropās vielas? Būtu būtiski zemāks noziedzības līmenis, samazinātos pašnāvību skaits, samazinātos nevēlamo grūtniecību un abortu skaits, samazinātos venērisko slimību skaits, palielinātos cilvēku vidējais mūža ilgums, būtu vairāk naudas līdzekļu attīstībai un izglītībai, jo bez alkohola nebūtu ko citu darīt kā mācīties.

Par alkohola karu. Mēs, viennozīmīgi ,varam vērot medijos, kā attīstās notikumi, bet atceraties, ka tā ir lobija un biznesa spēle. Valdība plāno šogad ieņemt nodokļos aptuveni 40 miljonus euro. Ja tas nebūs iespējams, ko darīs tādā gadījumā valdība? Pareizi, cels citus nodokļus, jo ierēdņiem vajag ēst un augstiem ierēdņiem ceļot pa pasauli uz nodokļu maksātāju rēķina. Līdz ar to zems akcīzes nodoklis, acīm redzami, ir mazākais ļaunums no diviem, bet jebkurā gadījumā tas ir ļaunums un katra cilvēka individuālā izvēle un atbildība ir ļauties šai nodarbei, vai arī nodarboties ar citām, lietderīgākām lietām dzīvē.

6 responses to “Alkohola pārdošanas karš

  • Pirmkārt ļoti daudzi pensionāri, kuriem ir laba veselība, turpina strādāt, pie tam ļoti lietderīgi tie ir arī bērnu auklēšanā un pieskatīšanā, kas noteikti būtu pozitivs pienesums dzimstības sekmēšanai. Otrkārt, valsts ir priekš cilvēka un jebkurš ilgāk nodzīvotājs gads ir brīnišķīgi. 🙂

   Patīk

   • man arī patīk vienradži…
    un pietiek vienreiz muldēt par brīnišķīgajiem nodzīvotajiem gadiem. man ir pilnīgi pie dirsas, ka tava vec/vec/māmiņa ? dzīvos 90 un pensijā saņems varbūt vairāk nekā es visā dzīvē algā. lielajā ainā valstij jeb mums, nodokļu maksātājiem, tādas večiņas ir pakaļā vajadzīgas

    Patīk

    • Par naudas pelnīšanu, varu pačukstēt samērā vienkāršu dzīves patiesību, gribi vairāk pelnīt, mācies. Par idejām, ka kādam ir tiesības spriedelēt, cik kuram ir jādzīvo, lai valstij būtu izdevīgi, vēlos atkārtot vēlreiz, valsts ir priekš visiem cilvēkiem, kā vides un labklājības veidojošais elements, nevis naudas pelnīšanas mašīna. Tavā komentārā ir dumas un naids, nezinu ko pensionāri tev ir nodarījuši, bet trauma izskatās dziļa. Pie tam veciņas, kā tu raksti, arī maksā nodokļus no pensijas un lielus (PVN, IIN) utt.

     Patīk

   • un atļaušos pasmieties par pensionāriem ar labo veselību. nē, slikta jau nav, bet varbūt paskaties zāļu kompensācijas izmaksas. pačukstēšu, ka tās diez vai pamatā veido 25 gadīgie

    un vispār es nesaprotu tādus kā Tevi — huļi Tevi interesē, cik ilgi citi nodzīvos un kāpēc tu gribi to laiku izstiept? nopietna interese, ja kas/

    Patīk

    • Valsti veido cilvēki un valsts vara pieder iedzīvotājiem, kuriem ir pienākums ne tikai vienu reizi vēlēšanu ciklā aiziet un atdot savu balsti, bet arī veidot pilsonisko sabiedrību, kas nozīmē, interesēties, rakstīt, iestāties un risināt visas sabiedrības problēmas viszemākajā lēmuma pieņemšanas līmenī. Ja katrs no mums sestdienas dzeršanas vietā, nodarbotos ar politiku un problēmu risināšanu, mēs dzīvotu pavisam citādākā valstī. Tevis atainotā attieksme ir klasiska komformistiska attieksme, kas noved tikai un vienīgi pie sliktākiem dzīves apstākļiem ilgtermiņā.

     Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.