Jāmaina sistēma nevis jāčīkst


Šodien kārtējo reizi jūsminājos par to, ka cilvēku grupa tiek izmantota politisko mērķu sasniegšanai. Stāv cilvēki ar iepriekš izdomātiem un sagatavotiem plakātiem, ar uzrakstiem, kuri nepasaka pilnīgi neko. Pastāvēja, parunāja savā starpā un izklīda, bet vēlāk kāds varēs teikt, ka lūk sarīkoju piketu. Latvijā, atšķirībā no Saudu Arābijas, par piketiem nesoda ar nāvi, nocertot galvu, bet tieši otrādi, pie mums valsts vara tos sekmē, kas ir ļoti pareizi un atbalstāmi. Tomēr tāda veida piketiem nav nekādas nozīmes, jo tie cilvēki ne par ko necīnās, viņi vienkārši stāv un saka, ka viņiem kaut kas nepatīk. Skatoties izbraukušo no valsts cilvēku skaitu un dažādas sociālās aptaujas, lielākai daļai kaut kas valstī nepatīk. Tāpēc man patiktu un, tiešām, es teiktu, ka mūsu sabiedrība ir beidzot pavirzījusies soli uz priekš, ja cilvēki pieprasītu brīvību un  sistēmas maiņu. Šajā gadījumā es rakstu par pašvaldību monopoliem, kas var būt vienīgi korupcijas midzenis.

Nepieciešami risinājumi, piemēram, sadaliet un pārdodiet pa daļām Rīgas Satiksmi, izveidojot akcijas sabiedrību un kotējot akcijas biržā. Likvidējiet pašvaldībai piederošos namu apsaimniekotājus, likvidējiet rīdznieku kartes utt.

Vienmēr jācīnās par izmaiņām, kas risina problēmu saknē, nevis tikai jāizsaka savas pretenzijas, jo tādā veidā mēs akceptējam esošo kārtību un paliekam uz vietas čīkstēt tālāk, kamēr mūsu čīkstēšanu izmanto visi, kam nav slinkums.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.