Labais mūsos ir sliktais


Sen neko neesmu rakstījis un man jau kaut kā pamazām sāka grauzt sirdsapziņa, ka esmu pametis novārtā bloga lasītājus. Tā ir, kad sāc pētīt un iedziļināties dažadās lietās, bet laika ir tikai tik cik ir un nākas kaut ko atlikt malā. Centīšos rakstīt biežāk, jo tas ļauj padomāt plašāk par vairākām lietām, kas iet ārpus ikdienas.

Pavisam nesen sanāc pusdienot ar vienu ļoti interesantu cilvēku un pusdienu laikā izvērsās saruna par sevis pilnveidošanu un uzlabošanu. Man teica, ka ir jārokas sevī, lai atrast sevī trūkumus, kurus pēc tam vajag uzlabot un tādējādi tu kļūsti labāks. Uz iepriekšminēto, es ieteicu vienu paņēmienu, kas ļoti nopietni attīsta un maina cilvēku, padara viņu spēcīgāku un stiprāku. Šis paņēmiens ir ļoti bīstams un tieši tāpēc tas nes neiedomājami augstus rezultātus. Es teicu, ka priekš sevis iepazīšanas un tikšanas prom no bailēm ir jāizdara viena lieta, jānodzīvo uz ielas, kā bezpajumtnieks vienu mēnesi. Staigājot, apmeklējot bezmaksas virtuves, dzīvojot patversmēs un cenšoties vienkārši izdzīvot.

Ko šāda metode dot? Tā noņem bailes no naudas zaudēšanas un palikšanas uz ielas. Šādas bailes ir katrā cilvēkā un tas ļauj viegli manipulēt ar jebkuru cilvēku, piemēram, samazinot algu vai tikai piedraudot ar to. Otrkārt, cilvēks kļūst spēcīgāks, jo ierauga pasauli tādu kāda tā ir, zaudējot ikdienā, prātā izveidoto ilūziju. Treškārt, cilvēks iziet zināmu dabīgo atlasi starp citiem ielas iemītniekiem cīņā par pamata vajadzību apmierināšanu un pierāda sev, ka spēj visu. Un pēdējais, cilvēkam mazinās sabiedrības viedokļa vērtība, jo esot pašā lejā sabiedrības viedoklis zaudē jebkādu svaru, tāpēc ka zemāk vairs nav kur krist. Cilvēks kļūst egoistiskāks un bezbailīgāks, kas viņam personīgi ir labāk, bet sabiedrībai kopumā sliktāk, jo šādu cilvēku ir ļoti grūti kontrolēt, kas ļauj viņam kontrolēt citus.

Lūk, labais, kas mūsos ir priekš sabiedrības, pārveršas sliktā, bet sliktais, kas ir mūsos, lai kapotu sabiedrībai, pārveršas mūms par labu. Vai es kādreiz pats to esmu darījis, nē neesmu, bet neizslēdzu šādu iespēju. Vai es to ieteiktu citiem, noteikti nē, jo tas tiešām ir bīstami. Ar šo vienkārši vēlos parādīt, ka ir vairākas pasaules un vairākas cilvēka puses, kurām mainoties, mainās cilvēks attiecībā pret sevi un pārējiem. Ja ir velme uz piedzīvojumiem, nav jātērē nauda dārgiem ceļojumiem vai izklaidēm, jo daudz asākas sajūtas ir tepat ārā.

2 responses to “Labais mūsos ir sliktais

  1. Es vēlos piebilst, ka nevis jāmeklē sevī trūkumus, bet jāapzinās savas vājas vietas, kas traucē iet pie saviem mērķiem, kas apstādina lielāku daļu no sabiedrības. Kļūt stiprākam ) Bet, piedāvātais eskperiments, manuprāt, salauzīs vai nu visas baiļu robežas, vai salauzīs pašu cilvēku. Ārkārtīgi interesanti, bet vai kāds saņemsies tam?

    Publicējis 1 person

    • Trūkumi un vājās vietas bieži krustojās, bet, protams, ne visi cilvēka trūkumi traucē sasniegt mērķi. Par eksperimentu ir tā, ja cilvēks iet uz to apzināti un process tiek kontrolēts, tad visdrīzāk cilvēks nesalūzīs, bet tā, viennozīmīgi, cilvēkam nokļūstot šādos apstākļos var rasties nopietnas psiholoģiskas problēmas.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.