Mīlestības mērķis ir mīlēt, nekas vairāk, nekas mazāk


The aim of Love is to love: no more, and no less.” Oscar Wilde, De Profundis

Šis slavenais un tik patiesais Oskara Vailda citāts tagad izdaiļo šokolādes rūpnīcas “Laima” žogu uz Miera ielas. Izlasot to, man radās daudz pārdomas, un tā es naktī stāvēju pretīm uzrakstam un prātoju par dzīvi un mīlestību.

Mēs bieži aizmirstam par jūtām un patiesām emocijām. Dienas steigā skrienam pēc naudas, cenšamies mācīties, strādāt, visu paspēt pēc iespējas īsākā laikā un dusmīgi atgrūžam tos, kuri stājas mums ceļā. Es vienmēr esmu uzdevis jautājumu, uz kurieni, un cilvēki parasti apmulst un sāk klusēt, domāt un beigās pārdzīvot ar slēptu satraukumu, jo patiesībā viņi nezina atbildi.

Tā arī ar mīlestību. Satiekas puisis un meitene. Pirmais, kas starp viņiem nodibinās ir neredzama saikne, kas balstās uz dzīvnieciskiem instinktiem, rodas patiesas un neviltotas jūtas. Mēs mīlam un dzīvojam sapnī, mainām savu realitāti un šķiet, ka mainās visa pasaule. Iepriekš lietas, kuras lika būt uztrauktam, paliek nebūtiskas un laiks apstājas. Katrs no lasītājiem noteikti ir izdzīvojos šāda veida pārdzīvojumus. Tie ir visnotaļ patīkami.

Svarīgākais no tīrās mīlestības ir tas, ka neviens nevienam nav neko parādā, jo mīlestības vienīgais mērķis ir tikai un vienīgi mīlēt. Tev ir labi tikai tāpēc, ka otrs cilvēks ir, un nav svarīgi, kas viņš ir un kas viņam pieder. Mums nav tiesības prasīt, bet ir tiesības baudīt, baudīt to laiku un enerģiju, ko dot otrs.

Savādi, bet tiko mīlestībā iezogas racionālais grauds. Tiko meitene vai puisis sāk gribēt vairāk vai dot mazāk, tā mīlestība sabrūk. Ilūzija izzūd un sapnis beidzas. Sākas divu saprātīgu cilvēku cīņa par varu attiecībās, par dominēšanu, par iedzīvošanos, par izmantošanu, īsāk sakot, par uzvaru.

Nobeigumā novēlu visiem mīlēt. Mīlēt tīri un kaislīgi, mīlēt neprasot neko un neko nedodot, izņemot jūtas un emocijas, kas patiesībā ir vērtīgākais, ko varam dod otram cilvēkam.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.