Kur atrast sižetu kriminālromānam?


Sanāca parunāt ar vienu ļoti interesantu cilvēku. Tēmas bija dažādas un kaut kā nemanot, nonācām pie komunikācijas par grāmatām. Man tika uzdots jautājums, kur var atrast oriģinālu un kvalitatīvu sižetu kriminālromānam. Atbilde sekoja negaidot, tiesu nolēmumos. Daudzās valstīs ir pieejami tiesu nolēmumi, piemēram, Latvijā tā ir manas.tiesas.lv mājas lapa, savukārt Anglijā http://www.judiciary.gov.uk/judgments/.

Ja kādam liekas, ka vienas lietas ietvaros ļoti grūti atrast labu sižetu, neviens nav aizliedzis kombinēt. Priekšrocība ir tā, ka katrs stāsts būs oriģināls, patiess un ar bieži negaidītu atrisinājumu. Vēl vairāk, lasot dažas krimināllietas, saproti, ka šausmu filmas ir tīrais nieks salīdzinājumā ar skarbo realitāti, jo cilvēku rīcībai nav robežas.

Tieši tā es arī darīju, rakstot postu Sniegotais brauciens uz bezdibeni. Tika paņemts tiesas spriedums un piešķirta tam mākslinieciskā sastāvdaļa, pievienojot tēliem vārdus, emocijas un dažādus niansētus apstākļus, lai piešķirtu tiem ticamību un cilvēciskumu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.