Alternatīva Skype – qTox


Šeit nolēmu padalīties ar iespaidiem par alternatīvu Skype.

Ilgāku laiku mani kaitina Skype ar visu laiku augošiem ierobežojumiem, gan failu apjomā (tagad cik zinu tie ir 300 mb), ko var nodot caur Skype, gan esošās reklāmas utt. Neapšaubāmi, no Skype tuvākajā laikā atteikties pilnībā nebūs iespējams, jo lielākai daļai cilvēku tas ir ieinstalēts un neviens bez lielas nepieciešamības neko nevēlēsies mainīt. Tomēr man bija interesanti pameklēt kaut kādu alternatīvu.

Ņemot vērā, ka man patīk Linux un bieži sanāk izmantot atvērtā koda programmas (piemēram, Libreoffice), tad uzmanību vērsu uz tādu programmu kā qTox. Protams, tai nav veikta tik laba un plaša izstrāde kā Skype, toties ir dažādi plusi, kas piesaistīja manu uzmanību. Piemēram, qTox nelieto kopējo serveri, bet savienojums notiek tieši no datora uz datoru. Patīkams un vienkāršs interfeiss, vienādi labi strādā gan uz Linux (mēģināju uz Fedora 25), gan Windows. Failu izmērs, ko var nodod ir neierobežots.

Līdz ar to, ja kādam ir nepieciešama alternatīva Skype, tad droši varat lūkoties uz qTox pusi, ko varat atrast, ievadot nosaukumu meklētājā (piemēram, Google).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.