Grāmatas jēdziens


book_old_01

Blogu pasaulē ir viens liels un apjomīgs atzars, tas ir grāmatu blogi. Cilvēki raksta par savām izlasītajām grāmatām un reizēm ir apbrīnas vērts blogera izlasīto grāmatu apjoms, kas tiek apskatīts. Es noteikti nevarētu sevi saukt par aktīvu grāmatu lasītāju, jo ikdienas darbs tiek pavadīts lasot vai rakstot dažāda veida dokumentus, tāpēc vakaros apņemšanās lasīt daiļliteratūru ir samēra maza. Šajā ierakstā nolēmu īsi apskatīt grāmata jēdzienu, lai labāk izprastu grāmatu blogu atzaru no tehniskās puses.

Vārdnīcā var atrast šādu grāmatas jēdziena skaidrojumu, “pārnēsājams, rakstisks iemūžinājums“. Mūsdienās to varētu papildināt ar elektroniskajām grāmatām, kas vairs nav materiālas, bet noteikti ir saglabājušas transportētspēju, tas ir, tikt nodotas no “rokas rokā”. Ja agrāk grāmata pati par sevi bija vērtībā, tad mūsdienās attīstoties tehnoloģijām, lielāku vērtību iegūst grāmatā ietvertā informācija, nevis vāks vai grāmatas ārējais noformējums.

Ilgu laiku grāmatas tika rakstītas uz ādas, koku mizām un audekla. Pēc tam no Ķīnas tika ieviests papīrs un grāmatas varēja sākt drukāt masveidā, kas arī notika 15. gs. pēc drukājamās mašīnas izgudrošanas.

Tomēr grāmata nav tikai pārnēsājamais, rakstisks iemūžinājums, grāmata ir daļa no autora, tā ir pasaule, kura ir ietverta nematerialājā telpā, uz kuru durvis tiek vērtas vaļā caur neskaitāmiem burtiem un teikumiem. Grāmatā ir autora velmes un kaisles, nedrošība, bailes, mīlestība un naids. Skatīties uz grāmatu kā uz parastu lietu, būtu tāpat, ka skatīties uz debesīm, kas ir apmākušās un neredzēt, ka aiz tām spīd saule.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.