Filma Slepkavu brālība (Assassin’s Creed)


Pēc ilga laika izdomāju noskatīties kādu filmu un, ņemot vērā, ka agrāk esmu spēlējis datorspēli Assassin`s Creed, tad nevarēju nepaskatīties spēles sižeta ekranizējumu. Tālāk īsi izklāstīšu savas pārdomas.

Galvenajās lomās spēlēja Maikls Fasbenders (Michael Fassbender), kurš filmējās vairākās X-men filmās, Marion Kotilard (Marion Cotillard), kura filmējās visās franču taksi filmās un Džeremījs Airons (Jeremy Irons). Filmas budžets bija 125 miljoni bet ieņēmumi tikai 54 miljoni. Kā redzams, projekts pilnībā izgāzies un turpmāk uzrakstīšu savu viedokli, kāpēc.

Pirmām kārtām spēles sižets tika būtiski transformēts, lai to izveidotu pēc klasiskā action filmas žanra. Skatoties filmu nav sajūta, ka skaties vienotu filmas sižetu, bet rodas sajūta, ka filma sastāv no vairākiem izgrieztiem gabaliem, pie tam, tos ir rakstījuši dažādi cilvēki, un tāpēc filmai kopumā nav vienotas loģiskas secības. Piemēram, galvenajam varonim Kolam Linčam veic nāvīgas indes injekciju ar mērķi izpildīt nāves sodu, pēc tam viņš pamostas un mēģina uzreiz bēgt, kaut arī loģisku motīvu tam nebija. Cits piemērs, ēkā visu laiku bija pilns ar apsardzi, kas apsargāja ļoti bīstamus noziedznieku, bet nevienam no apsargiem visas filmas garumā nebija šaujamieroča, jo tādā gadījumā visu slepkavu brālību varētu izšaut pāris minūšu laikā. Un vēl viens piemērs, kaut arī no visiem pārējiem slepkavām laboratorijā, izņemot Linču, informācija bija iegūta, tos tik un tā turēja dzīvus un ļāva viņiem brīvi pārvietoties un nozagt veclaicīgas granātas, un tam vispār nav nekādas loģikas. Tie bija tikai spilgtākie piemēri, bet tādu neloģisku epizožu filmā ir ļoti daudz.

Otrām kārtām, aktieru spēle, vienkārši drausmīga, izskatījās, ka neviens no aktieriem necenšās, bet klaji atstrādā savu honorāru. Emocijas ir neizteiksmīgas un reizēm nepareizas noteiktajā situācijā. Tas tikai pierāda atziņu, ka labu rezultātu aktiermākslā var iegūt, aicinot nepazīstamus, bet talantīgus aktierus, toties šajā filmā ar aktieriem bija mēģināts iegūt papildus reitinga punktus un piesaistīt skatītājus, kas spriežot pēc filmas ieņēmumiem, nav izdevies.

Trešām kārtām, filmēšana un cīņas scēnas. Vienkārši sakot, tās ir briesmīgas. Kaujas grūti uztveramas, kamera no slikta leņķa. Ienaidnieki parādās tajās vietās, kur tiem nevajadzētu būt, ievainotais garīdznieks pārvietojās ātrāk nekā skrejošais slepkava utt.

Gala vērtējums šai filmai noteikti nevar būt augstāks par 3/10, vairāk ielikt vienkārši neceļas roka.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.