Pareizais jautājums


Bieži var dzirdēt cilvēkus sakām, ka viņiem nav atbildes uz kādu viņa vai viņam uzdoto jautājumu, kas nedod mieru un liek naktīm palikt nomodā meklējot risinājumu, lai atrastu atbildi. Pēc manām domām ir jāizvērtē vairākas lietas, vai jautājums tiek uzdots pareizā laikā, vai tiek uzdots pareizs jautājums, vai jautājums tiek uzdots pareizam cilvēkam, vai šis jautājums vispār ir jāuzdot. Noteikti ir vērts pievērst uzmanību jautājuma kvalitātei, lai netērētu laiku uz atbildes meklēšanu uz nepareizu jautājumu, uz kuru atbildot, mēs tik un tā nenonāksim līdz mēķim. Un pats svarīgākais, kāds ir jautājumu mērķis.

3 responses to “Pareizais jautājums

  1. Manuprāt ir vēl cita problēma: cilvēks uzdod jautājumu, saņem atbildi, bet īstenibā viņš nemaz nav gribējis dzirdēt tieši to atbildi, kuru saņēmis. Jo patiesībā ir domājis tieši tāpat, vien cerējis, ka otrs pateiks kaut ko citu, atvieglojot viņa dzīvi… Bet, tas ir tikai mans viedoklis.

    Patīk

      • Manuprāt mēs vienmēr zinām visas atbildes uz tiem jautājumiem, kurus mēs paši sev uzdodam. Vienīgi kaut kādas stūrgalvības pēc mums vajag apstiprinājumu no citiem. Sevišķi tad, ja paši šaubāmies, mēs meklējam papildus apstiprinājumu, ka tas, ko mēs īstenībā negribam darīt (iekšienē), bet tomēr taisāmies darīt (spītējot savām vēlmēm) ir pareizi. Ja tas ir pareizi, mēs nešaubāmies un nemeklējam papildu informāciju, atbalstu utt. /Eh, jābeidz filozofēt/

        Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.