Cilvēki no kuriem jāturas pa gabalu


Šoreiz centīšos īsi izklāstī savu domu par vienu cilvēku tipu, nekonkretizējot gadījumus no savas pieredzes. Salīdzinājumu varētu meklēt filmā Matriks, ja pieņem, ka mēs visi dzīvojam vienotā sistēmā un visi esam pakļauti neskaitāmajiem mehānismiem un ierobežojiem, kādi mums tiek uzlikti gan domāšanas, gan izpausmes jomā. Līdzīgi kā Matriksā, ir cilvēku grupa, kas dzīvo ļoti vienveidīgu dzīvi un tiek cilvēki ir gatavi darīt visu, lai viņu dzīve turpinātos tādā pašā tecējumā, bez jebkādām izmaiņām. Viņu radītā apkārtējā subjektīvā vide nodrošina viņiem gan emocionālu, gan materiālu komfortu, kaut arī viņu sociālais stāvoklis var būt ļoti dažāds, tomēr, pat vistrūcīgākie cilvēki ir pielāgojušies apstākļiem. Katrs no šiem cilvēkiem ir gatavs darboties pēc līdzīga scenārija:

1. cīnīties pret jebkādu iniciatīvu;

2. teikt, ka jebkura jaunā doma par izmaiņām, ir lemta neveiksmei un nav vērts censties, to visādos veidos pamatojot ar šķietami loģiskiem un bieži neloģiskiem argumentiem;

3. izsmiet cilvēka iniciatīvu un velmi attīstīties un veidot kaut ko jaunu;

4. darīt visu, lai apkārtējie cilvēki morāli un intelektuāli kristu, nevis attīstītos, tādējādi ļaujot viņiem saglabāt savu esošo stāvokli.

Ja paskatīsimies vērīgi apkārt, tad katrs no mums savā paziņu vai radu lokā noteikti atradīs vairākus šāda tipa cilvēkus. Mans uzskats, ka no šādiem cilvēkiem ir jāizvairās, jo viņi kavē laiku, traucē, un visādā citādākā veidā darbojās pret tevi. Kamēr tu centies augt un meklē jaunus veidus kā izpausties un realizēt savu potenciālu, tie cilvēki meklē veidu kā to nepieļaut, jo paši ne uz ko vairāk nav spējīgi, kā tikai iznīcināt un patērēt, nevis radīt.

4 responses to “Cilvēki no kuriem jāturas pa gabalu

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.