Džeisons Borns (Jason Bourne)


Sen iznāca filma Džeisons Borns (Jason Bourne), kas ir ceturtā filma, tagad jau no kvadraloģijas par bijušo slepkavu, kurš strādāja ASV valdības labā. Nedaudz vēstures, 2002. gadā iznāca pirmā sērijas filma – Borna identitāte (The Bourne Identity), tad 2004. gadā iznāca filma Borna pārākums (The Bourne Supremacy) un pēc trīs gadiem iznāca filma Borna ultimāts (The Bourne Ultimatum). Pirmās trīs filmas tika uzņemtas savā laikā un tām spriežot pēc reitingiem bija labs pieprasījums. Man personīgi filmas patika, jo toreiz man bija stipri mazāk gadu nekā ir pašlaik. Kuram gan nevar nepatikt galvenais varonis, aģents, slepkava, kurš zaudēja atmiņu un cenšās saprast un uzzināt, kas viņš ir un kāpēc viņu visu laiku vajā CIP. Tajā laikā aktierim bija 32-37 gadi un viss izskatījās loģiski un aizraujoši. Pirmās trīs filmas tika veidotas pēc līdzīgas shēmas, daudz pakaļdzīšanas, maz dialogu un pāris specifekti publikas uzmanības piesaistīšanai. Visas filmas garumā tiek uzturēta spriedze, kas tiek radīta, parādot maksimāli tuvu sekotājus Bornam. Trešā filma – Borna ultimāts (The Bourne Ultimatum) beidzas ļoti loģiski, jo visi, kas gribēja nogalināt Džeisonu Bornu tiek likvidēti un izskatās, ka vairs nekas nespēs traucēt galvenā varoņa dzīvi.

Filmā Džeisons Borns (Jason Bourne) ir pa visam cits fons. Pirmkārt, aktierim ir 47 gadi un tā padomājot, diez vai viņš spētu nodzīto tik ilgi, pelnot naudu ar ielas cīņām, kā tas tiek parādīts filmā, pie tam galvenais varonis visu laiku bēguļo. Otrkārt, filmas sižets ir pilnīgi kopēts no iepriekšējām filmām. Līdz ar to skatoties Džeisons Borns (Jason Bourne) nav iespējams atrast pilnīgi neko jaunu, visu laiku nebeidzamās pakļdzīšanās, samērā zemas kvalitātes aktierspēle un filmas beigas nekļūdīgi var izdomāt jau filmas vidū. Treškārt, filmas sizētam kopumā trūkst loģikas, jo grūti iedomāties, ka tik ilgu laiku Bornam izdodas nepārtraukti būt soli priekšā CIP, kur pēc sižeta tiek nodarbināti paši labākie. Tomēr mūsdienās filmu tendence ir tāda, ka galvenais varonis nav neuzvarāma mačo lomā, līdz ar to filma ir vecmodīga, paņemot no gadsimta sākuma sliktāko kinomotogrāfijā un pārnesot to mūsdienās.

Kaut arī pašlaik filmas reitingi ir viduvēji augsti, es vairāk par 4/10 šai filmai neliktu. Skatīties šo filmu, ja patīk iepriekšējās trīs filmas par Bronu noteikti var, bet tiem, kas skatīsies šo filmu kā vienīgo no kvadraloģijas, diez vai patiks un būs saprotama.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.