Par laiku, vasaru un grāmatām


vasara_laiks_gramata

Palika pilnas sešas dienas līdz kalendārās vasaras beigām, līdz ar to šis ir labākais laiks, lai apkopotu pa vasaras laiku sadarīto un iezīmētu kaut kādas skices uz nākamo periodu. Viss sākās ar postu par to, ka profesijai nav cilvēcīguma un beidzas ar daudz asākām tēmām. Šajā blogā samērā maz tiek uzrunāta auditorija no autora puses un viedoklis tiek pausts caur pārdomām par publikācijas tēmām, tāpēc šoreiz par visu, kas sakrājies.

Atskatoties uz vasaru, varu secināt, ka tas bija viens no pēdējo laiku aktīvākajiem periodiem, jo nonācu pie atziņas, ka blogu sfērā Lavijā samazinās un, ja nerakstīšu es, kurš tad? Protams, ka blogi neizmirst, bet gribētos lielāku aktivitāti. Kad sāku šī bloga rakstīšanu 2011. gada jūlijā, tad mani aizrāva blogi ar māksliniecisko piedevu, cilvēki publicēja dzejoļus, stāstus, fotogrāfijas un pat gleznas, kas samērā veiksmīgi turpinājās līdz 2014. gadam, kad pamazām iepriekšminētais sāka apsīkt un blogi jaunie blogi palika daudz triviālāki. Iespējams pie vainas ir interešu vai paaudžu maiņa vai arī kādam radās velme pāriet uz angliski runājošo blogu pasauli, kur ir iespējams pulcēt milzīgu lasītāju auditoriju, tādējādi, saņemot lielāku gandarījumu no paveiktā.

Pēdējā laikā blogos sāk kļūt populāri publicēt dažādas receptes, kas pēc manām domām ir visbezjēdzīgākās publikācijas, jo visas publicētās receptes tiek ņemtas no ārzemju mājas lapām un tām nav pievienotās vērtības, no blogera puses. Tad parādās blogi ar mēķi kaut ko reklamēt vai propogandēt kādu reliģiozu vai politisku ideju, kas pēc manām domām ir viens un tas pats. Man neskaidri ir blogi, kuros tiek publicēti ģimenes stāsti ar fotogrāfijām, jo tas ir vēl sliktāk, nekā publicēt savu dzīvi facebook vai instagram. Līdz ar iepriekšminēto, tiek nonēvelēts bloga patiessais mērķis, dalīties ar kvalitatīvu informāciju, savām pārdomām un pieredzi, veidot rakstus tā, lai tajos neparādītos mirkļa emocijas par triviālām ikdienas lietām, bet radīt kvalitatīvu materiālu, tādējādi, veidojot kopējo pienesumu blogu pasaulē un kultūrā.

No samērā seniem laikiem ir palikuši blogi ar mērķi skalot smadzenes ar klaji tendenciozu propogandu, ko ļoti aktīvi dara viena LTV ārštata žurnaliste, par kuru esmu iepriekš rakstījis ar pamatotu kritiku. Vai arī lidzīga satura mazāk populāras vietnes. Nekad neesmu sapratis, kā pieauguši un, iespējams, izglītoti cilvēki var rakstīt tik vājprātīgus rakstus, kas adresēti cilvēkiem bez jebkādas kritizākas domāšanas un analītiskās spējas. Tas pats ir par reliģiskajiem blogiem, kur viena grāmata tiek malta jau vairākus simtus gadus, mākslīgi cenšoties no tās izlobīt pamatojumu, lai no savas draudzes ievāktu pēc iespējas lielāku naudas summu. Atliek tikai atcerēties, ka ar šo pašu grāmatu tika pamatoti ļoti asiņaini Kusta kari, Baltijas valstu kolonizēšana un paverdzināšana 13. gs., inkvizīcijas process, kura laikā ļoti nežēlīgi tika galinātās skaistas sievietes, ēbreji, dziednieki, politiskie pretinieki, zinātnieki utt. Tik pat labi pēc analoģijas ar baznīcu, varētu paņemt Hitlera grāmatu “Mana cīņa” un pateikt ka tie ir svētie raksti, tomēr nevienam kaut kas tāds neienāk prātā, toties Bībele, lūdzu, uz priekšu.

Par vasaru tika minēts, par laiku, plašākā nozīmē, arī, tad atliek vēl uzrakstīt par grāmatām. Aizsāku tradīciju publicēt grāmatas, ko esmu izlasījis un atzinis par interesantām un vērtīgām. Nekādā ziņā tas netiek darīts ar domu, lai atņemtu tematus no blogeriem, kuri gatavo grāmatu apskatus, kas manuprāt ir ļoti vērtīgi un, kurus labprāt lasu un komentēju.

Ar grāmatām ir tikai viena būtiska problēma, kuru iezīmēšu ar vācu filosofa Artūra Šopenhauera vārdiem “Pirkt grāmatas būtu labi, ja vien varētu nopirkt arī laiku, kad tās izlasīt“.

Turpmāk plānoju neapstāties un aktīvi rakstīt arī nākamajā kalendārajā gadalaikā – rudenī. Tematika nemainīsies, iespējams, vairāk tiks rakstīts par mākslu un mazāk par dažāda veida politiskajiem procesiem. Noteikti pabeigšu “Laulības līguma” aprakstu no juridiskā aspekta un aprakstīšu atšķirības starp Latvijas un Anglijas tiesību sistēmām, jo man ir samērā daudz materiālu, ko noteikti ir vērts uzrakstīt arī latviešu valodā.

Nu lūk tas arī viss pagaidām. Novēlu lasītājiem karstas atlikušās vasaras dienas un tad tiekamies rudenī ar visu, kas interesē.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.