Jaunā pasaules kārtība (New world order)


nwo

Kaut kad pāris gadus atpakaļ parādījās ideja par jauno pasaules kārtību (New world order). Toreiz par to ideju lasīju, bet nolēmu nerakstīt savā blogā, jo, pēc manām domām, tās ir tikai un vienīgi fantāzija.

Ideja par jauno pasaules kārtību ietver sevī koncepciju, ka pasauli vada neliela cilvēku grupa, kas sastāv no ietekmīgiem politiķiem, baņķieriem, cilvēkiem, kas kontrolē naudas masas kustību un maina pasauli, lai paliktu pie varas un kļūtu aizvien ietekmīgākiem, kontrolētu visu un visus. Pēc būtības tā ir sazvērestības teorija. Tomēr kā rāda dzīves patiesība, tad jebkura cilvēku grupa ir īslaicīgs veidojums, un nav iespējams panākt tik lielu organizācijas līmeni, lai nekļūdīgi un ilgstoši “vadītu”pasaules procesus un lemtu cilvēku likteņus. Iepriekšminētajai terorijai ir viena visiem patīkama atziņa, ka ir “viņi”, kaut kādi aizjūras vai aiz okeāna onkuļi, kuri lemj un visu nosaka pēc sava prāta, paverdzina, apzog ar naudas vērtības sistemātisku samazināšanu, izraisa karus utt. Ja paskatās detalizētāk, tad šāda teorija palīdz veicināt kolektīvo bezatbildību, kas izpaužas, kā savas bezdarbības attaisnošana ar to, ka esmu viens mazs cilvēks un nespēju neko savā dzīvē manīt, esmu Jaunās pasaules kārtības upuris. Par vainīgajiem tiek atzīti “viņi”.

Lūk arī patiesība, ja mēs vēlamies dzīvot un mainīt mūsu pasauli, tad nekas cits neatliks, kā vienīgi aktīvi darboties, cīnīties pret netaisnību, novērtēt savu lomu vēsturē un sabiedrības procesos, būt patstāvīgiem un pilnībā uzņemties visu atbildību par darbības sekām, nevainojot nevienu citu.

2 responses to “Jaunā pasaules kārtība (New world order)

  1. Labi teikts! Es papildinātu, ka gan sazvērestības teoriju un reliģijas popularitāte rāda, ka cilvēkam ir grūti pieņemt, ka nav neviena pār viņu augstāka noteicēja. Acīmredzot, daudzi sadistiska un netaisna saimnieka grošos jūtas drošāk kā vieni paši, apmaldījušies miglā.

    Patīk

    • Jā, daudzi baidās uzņemties atbildību, pat jautājumos, kas nevar būtiski izmanīt cilvēka dzīvi, tāpēc tiek akceptēts jebkurš variants, lai pārnestu atbildību uz kādu citu, ja pat tas ir varmāka.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.