Krievija un pelēkā ekonomika kā mūsdienu reliģijas sastāvdaļa


Priekš sestdienas rīta ļoti smaga tēma, bet tomēr ilgāku laiku neko nerakstot, uzkrājās visāda veida pārdomas par dažādām tēmām, tajā skaitā, par ko runā ziņās. Ņemot vērā, ka man nav ne politiskas, ne ekonomiskas intereses saistībā ar Krieviju vai pelēko ekonomiku, tad varu brīvi paust savu viedokli, kas balstīts uz manu individuālo izpratni par notiekošajām lietām. Uzreiz gribu atzīmēt, ka šajā postā rakstītais ir tikai un vienīgi mans viedoklis un nekādā gadījumā, neuzspiežu to citiem.

Nesen sēdēju pie vēstures grāmatas, lasot par reliģijas attīstību viduslaikos un jaunojos laikos, kad aizdomājos par to, kā šodien ir pie mums Latvijā. Jo gadījumā, ja reliģija sabiedrībā spēlē mazu lomu, tad jābūt kaut kam, kas to aizvieto priekš cilvēku prātiem, kam cilvēki velta lielu daļu sava laika un enerģijas, par ko interesējās un par ko runā. Atbilde ir ļoti vienkārša, Latvijā tā ir politika.

Pie mums politika ir kā nebeidzamais seriāls, kur reizēm tiek nomainīti aktieri, bet diemžēl scenāristi un producenti nemainās jau 20 gadus. Lūk, arī tagad nonākam pie virsrakstā pieminētās Krievijas. Pašlaik neiedziļināšos Krievijā notiekošajos procesos, jo par tiem ļoti izsmeļoši var iepazīties ārvalstu mēdiju resursos, bet mani interesē Latvija un kādu lomu Krievija spēlē iepriekšminētajā, nebeidzamajā seriālā. Jāsaprot, ka līdzīgi seriālam, Latvijā pastāv divas samērā nesaistītas realitātes, viena ir politiskā un otra ir ekonomiskā. Pirmajā realitātē, kopš 1991. gada esam pakļuvuši zem Rietumu propagandas ietekmes un mūsu mēdiju un politiķu viedoklis sakrīt ar Lielbritānijas, ASV, Nīderlandes, Dānijas un Zviedrijas mēdiju telpās un politiskajās aprindās pausto viedokli, kurš ir aptuveni šāds: Krievija ir agresors, kurš vēlas iekarot visu pasauli, koruptīva valsts, Krievijā nav vārda brīvības, Krievijā ir milzīgs noziedzības līmenis, tur vairs nav nekādu tehnoloģiju un pilnībā valda Putina režīms, kas apspiež visus un visur, un Baltijas valstis Krievija vēlas katru dienu iekarot un gaida, kad ASV būs lielākas ekonomiskas problēmas, lai uzbruktu un iekarotu mūs. Par galveno grēku tiek uzskatītas jebkādas sarunas ar Krieviju un jebkāda veida pozitīva informācija mēdijos. No politiķu puses ir kategoriski aizliegta jebkāda veida pozitīvā retorika par Krieviju, bet tas kurš aizliegumu pārkāps, tiks padzīts no politiskās dzīves uz mūžu mūžiem, kā neticīgais, kā nodevējs, kā Krievijas režīma atbalstītājs, spiegs un valsts ienaidnieks utt. Interesanti, ka to pašu pieeju baznīca ļoti veiksmīgi izmantoja vairākus gadu simtus tikai Krievijas vietā bija sarāceņi, raganas, neticīgie, burvji utt. Līdz ar to tiek radīta nevis telpa diskusijām un analīzei attiecībā uz Krieviju, bet tiek radīta reliģija, kur vairs nevalda veselais saprāts un loģika, bet valda dogmas, stereotipi un fanātisms. Iepriekšminēto pierāda arī fakts, ka ekonomiskā dzīve aiz vien vairāk atdalās no politiskās, jo biznesa vidē cilvēki saprot, ka uz dogmām un fanātisma naudu nopelnīt ilgtermiņā ir ļoti grūti. Iepriekšminētais atdalījums pavājina reālo politiku un ekonomiku, jo tās sāk darboties viena pret otru, bet vēl Linkolns ir teicis, ka tā valsts, kura karo pati pret sevi, ir lemta iznīcībai.

Tagad nedaudz par pelēko ekonomiku jeb ēnu ekonomiku, kā to sauc politiķi. Ja Krievija mūsu politiskajā reliģijā tiek pielīdzināta sātanam un pat par skatīšanos uz tās pusi draud politikā izrēķināšanās, tad pelēkā ekonomika ir kā cilvēku nebeidzamais grēks, kurš sākas cilvēkam kļūstot pilngadīgam un iesaistoties darba tirgū un beidzas aizejot pensijā un izstājoties no darba tirgus, pret kuru cīnoties un kuru uzvarot var tikt debesīs un ilgi gaidītajā un apsolītajā paradīzē. Ja paklausās politiķus, tad uzvara pār pelēko ekonomiku mums atnesīs mūžīgu laimi, pārticību, prieku cilvēku sejās, spēs atgriezt aizbraukušos, ļaus palielināt visiem algas un mēs noteikti pietuvināsimies tādām attīstītajām valstīm kā Vācija, Somija, Dānija, Beļģija utt. Kā jau katrā reliģijā, kur tiek atrasts iemesls, kāpēc tomēr svētlaime neiestājās, jo objektīvi tā iestāties nemaz nevar, tad iemesls un tajā pašā brīdī arī vainīgais ir atrasts arī pie mums, tā ir uzņēmējdarbība un precīzāk uzņēmējs, kurš ir vainīgs pie visām Latvijas problēmām, kas saistītas ar pelēko ekonomiku, bet politiķi un ierēdņi nežēlojot sevi, katru dienu cīnās, lai valsts nenoslīdētu elles peklē. Ļoti atbalstāmi no mēdiju un politiķu puses ir pelēkās ekonomikas sasaistīšana ar Krieviju, ja pat saiklim nav nekā kopīga ar to, piemēram, nerezidentu naudas uzglabāšana.

Kāpēc es visu šo rakstu? Vēlos parādīt, ka ir alternatīva pieeja dažādu lietu un notikumu aplūkošanai mūsu valstī un, lai uzzinātu par patiesību, kas notiek valstī, atmetot politisko reliģiju, ir jāizslēdz TV, radio un galvenos interneta mēdijus, jāiziet Rīgas ielās, jāpabraukā pa lauku miestiem un jāaprunājas ar cilvēkiem, neprasot viņu politiskos uzskatus, bet uzklausot viņu individuālos dzīves stāstus un pieredzi. Var ieiet Centrālās statistikas pārvaldes mājas lapā vai arī paskatīties un palasīt biznesa ziņas, lai ieraudzītu to, ko propaganda tik cītīgi un ar tik lielu sparu mēģina noslēpt – patiesību.

4 responses to “Krievija un pelēkā ekonomika kā mūsdienu reliģijas sastāvdaļa

  1. Skumjākais ir tas apstāklis, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir no šūpuļa ieaudzināti uzskatā – Krievija ir pie visa vainīga! Vienmēr ir vieglāk savu bezatbildību novelt uz cita pleciem, pietam, šajā gadījumā sanāk nekonkretizējot visus tos ļaunos subjektus, kuru dēļ tas viss ir tā, kā ir. Pietam, mūsu valsts valdība ir tā, kas savās acīs baļķi neredz, skabargu svešā saredz pat vairāku tūkstošu km attālumā. Ja būtu reāla demokrātija, sen jau Čekas maisi būtu vaļā un visa patiesība par cilvēka īsto dabu būtu sen zināma.

    Patīk

    • Par čekas maisiem tā ir skaista pasaka, jo PSRS vara no šejienes nebēga, bet mierīgi aizgāja prom, pirms tam visu vajadzīgi izvedot ārā uz Maskavu, lieko sadedzinot, bet uz vietas atstājot visnevajadzīgājo info par cilvēkiem, kuri nebija uzskatāmi par vērtīgiem.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.