Filma “Pretīgais astotnieks” (The Hateful Eight)


Nesen man sanāca noskatīties Kventina Tarantīno filmu “Pretīgais astotnieks” (The Hateful Eight). Šajā postā īsumā par saviem iespaidiem.

Kā jau visas Tarantino filmas, arī šī filma nav ar standarta scenāriju un notikumu attīstību, kaut arī šīs filmas sižetu, zinot Tarantīno filmu stilu, var paredzēt jau noskatoties pirmās 40 filmas minūtes. No lietām, kas man filmā patika, ir radītā atmosfēra, kad vairāki cilvēki tiek ieslēgti mājā dēļ stipras sniega vētras un tiem jāpavada ilgs laiks slēgtā telpā. Līdz ar to filma atgādināja vairāk teātra uzvedumu. Paskatoties aktieru sastāvu, varēja noprast jau pirms filmas skatīšanās, ka aktieru spēle būs viens no spēcīgākajiem filmas elementiem un tā arī bija. Visvairāk varētu izcelt aktrises Jannifer Jason Leigh spēli, kas pilnībā tika atklāta filmas beigās, varēja redzēt ka viņa centās ielikt gan emocijas, gan meistarību.

Par mūzikas noformējumu arī var teikt labus vārdus, mūzikas pavadījums bija tur, kur tam ir jābūt un tāds, kas rada pareizu atmosfēru.

Pēc būtības ši ir laba filma, kuras notikumi attīstas samērā spraigi un nevienā brīdī filma neliekas garlaicīga, vai arī mākslīgi izstiepta. Filmā tiek aktualizēta rasisma problēma un tiek parādīta gan cilvēka sliktā, gan labā daba, kā arī neviens no varoņiem nav nedz labs, nedz slikts, jo katram ir savas gaišās un tumšās puses. Vienīgi, kur filma tiešām zaudē, tas ir sižets, jo ir ļoti viegli paredzēt, kas notiks tālāk, tāpēc filma ļoti labi patiks gan Tarantīno faniem, gan tiem, kuriem patīk baudīt labu aktieru spēli, tomēr diez vai patiks tiem, kas gaida kaut ko neparastu vai pozitīvu. Starp citu šo filmu nevar pieskaitīt pie vesterniem, jo šo sižetu varētu pārcelt arī uz mūsdienām un tas jebkurā gadījumā būtu aktuāls.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.