Par cilvēka dabu


sk_01

Apskatot dažus populārus blogus latviešu valodā, rodas iespaids, ka mēs gatavojamies karam, iespējams tāpēc, ka paši gribam mieru, bet ne jau par to ir šis posts. Iepriekšminētais man lika aizdomāties, vai tikai cilvēks nav paša ļaunuma sakne un cilvēks pats par sevi ir ļauns, bet kautrējas to izrādīt?

Kā jau rakstīju iepriekš, cilvēks vēstures gaitā ir iznīcinājis daudzas dzīvnieku sugas un augu veidus, tik iznīcīnātas veselas civilizācijas, paverdzinātas tautas un daudzu no tā cilvēki attainoja ar reliģiju un tādiem vārdiem kā kalpošana Dievam (pēc būtības vienkārši attaisnojums).

Pēc dabas cilvēks ir mankārīgs, ļaunatminīgs un ļoti egoistisks. Viss iepriekšminētais savā laikā tika pasludināts par grēku un tas kļuva nepiedienīgs kārtīgam cilvēkam, kas nozīmēja, ka visas savas ļaunās cilvēka izpausmes cilvēkam nācās īstenot slepus. Ja kāds no mums grib ieraudzīt ļaunu cilvēku, paskatamies spogulī un to uzreiz redzēsim. Ja kāds saka, ka iespējams visi cilvēki ir ļauni, bet es esmu vienīgais labai, tas nozīmē, ka cilvēks ir ļoti liekulīgs, nekas vairāk. Piemēram varam paskatīties uz dabas aizstāvjiem, kas cīnās par zaļājām tehnoloģijām. Pēc būtības viņi paši lieto priekšmetus, kas tika ražoti izmantojot pēc būtības Āzijas vergu darbu un ļoti kaitīgas videi tehnoloģijas, piemēram datorus un apgērbus, paši viņi sludina idejas par atjaunojamo enerģiju, kuras iegūšanai ir vajadzīgas ierīces, kuru ražošanai tiek atkal izmantots vergu darbs un ļoti netīras tehnoloģijas.

Rezumējot augstāk minēto, var vienkārši novēlēt cilvēkiem nebūt tik ciniskiem un liekulīgiem, bet atzīt acīm redzamo un paskatīties uz lietām tādām, kādas tās patiesībā ir, jo pirmais problēmas risināšanas posms ir problēmas identificēšana un saprašana, ka tāda problēma tiešām pastāv un to vajag risināt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.