Sankcijas pret Krieviju


blog_01

Ņemot vērā, ka šī tēma ir tūkstots reizes iztirzāta un apspriesta, nevēlos iedziļināties to cēloņu un seko aprakstā. Vienkārši padalīšos ar savu šodiena novērojumu.

Ja kāds vēl līdz galam nav sapratis visu notiekošo, kas aizsākās jau no pagaišā gada saistībā ar sankcijām pret Krieviju, tad varu painformēt, ka ne viss ir tā, kā izskatās. Šodien Krievijas ziņu portālā tika publicēta interesanta ziņa, ka Krievijas federācija ieguldīs aptuveni 10 miljardus dollāru ASV vērtspapīros, kas nozīmē, finansēs ASV ekonomiku, aizdodot tai ļoti lētu naudu, ko iespējas neatgūs atpakaļ. Taisnības labat jāsaka, ka ir ASV investīciju fondi, kas iegulda Krievijas ekonomikā, jo pašlaik tās akciju tirgū ir interesantas akcijas, kas pēc kāda laika var būtiski celties cenā.

No iepriekšminētā var izdarīt secinājumu, ka patiesībā nekādas sankcijas īsti nav un notiek aktīva naudas aprite, bet tā saucamie ierobežojumi ir fragmentāri un tiem nav sistemātiska rakstura, kas nozīmē, ka arī turpmāk pie mums mēdijos visu krāsos daudz drūmākās krāsās nekā patiesībā ir, baidīs mūs ar gibrīdkaru, austrumu tirgus aizvēršanos utt., bet realitātē uz to tiks norakstītas vietējo politiķu kļūdas un ierēdņu izšķērdīgais dzīves veids, veicot valsts iepirkumus utt.

4 responses to “Sankcijas pret Krieviju

 1. Jūs laikam jūtaties kā patiesības atklājējs. Taču izskatās, ka pats esat upuris tam, kādā veidā tiek pasniegtas ziņas. Iesaku apskatīties, cik miljardi bija ieguldīti tajā pašā mēnesī 2014.gadā. Tā bija gandrīz divreiz lielāka summa. Līdz ar to, jāskatās dinamika, un šī dinamika ir uz samazināšanas pusi. Krievija ir tāda pati Amerikas kolonija (kas maksā ikmēneša nodevu) kā citas valstis, pateicoties tiem personāžiem, kuri bija iesaistīti PSRS sabrukumā. Notiek atbrīvošanās no šī kolonijas statusa, kas ir pakāpenisks process, tāpēc celt traci, ka, lūk, šajā mēnesī ir ieguldīts par diviem miljardiem nekā iepriekšējā, maigi sākot, ir negudri.

  Patīk

  • PSRS sabruka gandrīz ceturdaļu gadsimta atpakaļ, tāpēc domāt, ka tā ir kaut kāda nodeva, nav pamata, viss ja sen ir mainījies. Es necenšos atklāt nekādu patiesību, jo katram ir sava patiesība un katrs dzīvo savā pasaulē. Šis ir privāts blogs tādā ziņā, ka publicēju šeit savas pārdomas un idejas. Ja kādam tās nepatīk, vienkārši var nelasīt un aizmirst par šo vietni. Viss ir gaužām vienkārši.Bet no komentāra nesapratu, kāda bija galvnā doma.

   Patīk

 2. Par PSRS sabrukšanu. Pirmkārt, vēsturei gadsimta ceturtdaļa nav liels termiņš. Priekš atsevišķa cilvēka tā ir puse vai trešdaļa dzīves, bet vēstures ziņā tas ir nieka termiņš. Otrkārt, ar “nodevu” domāts tas, ka valstīm ir pienākums daļu naudas ieguldīt Amerikas vērtspapīros, naudu, kuru viņas nesaņems atpakaļ. To var saukt tā gribās – ieguldīšana, Amerikas ekonomikas finansēšana, aktīva naudas aprite, vietējo politiķu kļūdas un ierēdņu izšķērdīgais dzīves veids, bet faktiski tā ir apzagšana. Un tas, ka valsts, kurai šī nauda noderētu ceļiem, rūpnīcām, sociālo funkciju pildīšanai, “finansē Amerikas ekonomiku”, nozīmē tikai to, ka šai valstij nav pilnīgas suverenitātes. Tāpēc arī minēju PSRS sabrukumu, pēc kā pie varas nāca reformatori, suverenitātes pārdēvēji Gaidars&Co, kuru sasniegumi ir ne tikai šausmīgie 90-tie, bet arī Amerikas kuratoru sarakstītā likumdošana, kas būs jātīra vēl daudzus gadu desmitus. Pie tam, pie amatiem arī ir palikuši simti un tūkstoši Amerikas fanu un viņu interešu aizstāvētāju, kaut vai tas pats ekonomikas ministriju bloks. Līdz ar to, nav pamata apgalvot, ka par 25 gadiem “viss ja sen ir mainījies”.

  Par to, ka nesapratāt galveno domu. Īsumā ir tā. Krievija jau daudzus gadus maksā savu “nodevu”, sorry, finansē Amerikas ekonomiku. Paņemt un pēkšņi uzrakstīt “Krievija ir ieguldījusi 10 miljardus” – tā ir manipulācija, jo šis process aizsākās sen un ilgst nemitīgi. Es pievērsu uzmanību tam, ka tomēr notiek centieni atgūt suverenitāti un pārstāt maksāt. Tas nav vienas dienas, viena mēneša vai viena gada jautājums. Līdz ar to, aicināju paskatīties uz “Amerikas ekonomikas finansēšanas” dinamiku: maksājumi samazinājušies uz pusi, salīdzinot ar pagājušo gadu. Tādā veidā Jūsu tālejošie secinājumi no šīs ziņas nav pamatoti, jo ziņa pati par sevi ir pasniegta manipulatīvā veidā, tā neatklāj notiekošā būtību, bet provocē cilvēkus uz emocijām.

  Par privāto teritoriju un patiesības atklāšanu. Blogs jau ir publiska vieta, patīk vai nē. Jūs uzrakstījāt uz žoga un es, ejot garām, nolēmu pateikt, ko es par to domāju. Ja Jūs izveidojat blogu ar komentēšanas iespēju, tad Jūs aicināt cilvēkus izteikt savus viedokļus, bet, kā saka, cik cilvēku, tik viedokļu. Nevajag apvainoties uz citādāku viedokli, it īpaši, ja tas nav bijis izteikts rupjā vai aizvainojošā veidā. Pasakot, ka es varu “nelasīt un aizmirst par šo vietni”, Jūs burtiski pasūtījāt mani trīs kvartālus tālāk tikai tāpēc, ka es atļāvos kritiku, pie tam, pamatojot to. Iedomājieties, ka esat tiesā, un Jums jāaizstāv sava pozīcija. Tas taču ir interesantāk nekā apvainoties un “pasūtīt” oponentu, nemaz nerunājot par to, ka tas var norādīt uz pozīcijas vājumu. 😉

  Patīk

 3. Par Gaidars&Co, cik man zināms, PSRS sabruka dēļ vājās ekonomikas, jo lielākā daļa valsts budžeta tika novirzīta militāriem mērķiem, kas nozīmē, ka ekonomikā sāka trūkt naudas (reālās) un sākās pārtikas un preču krīze. Principā PSRS sabruka pati no iekšas. Par to, vai pēc tam nāca reformātori, noteikti nepiekrītu, korupcijas tīkli palika tie paši un pie valsts pārvaldes esošie lielākoties saglabāja savas pozīcijas (administratīvais aparāts). Tā kā tur itkā mēģināja attīstīt demokrātiju utt., tas ir mazsvarīgs faktors, jo visu izšķīra koruptīvais tīkls, līdz ar to arī Gaidars&Co neko nemainīja, procesi ritēja savu loģisko tecējumu. Par to nodevu, neviens jau Krieviju nespiež, vienkārši pie varas esošie Krievijā un ASV visu mierīgi sarunā, sadala un sankcijas ir tikai butaforija, jo ar tām var attaisnot visu, kas tagad notiek Krievijā, pretējā gadījumā, iespējams Krievijā tagad būtu cita vara.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.