Par bēgļiem


A man who suffers from back pain reacts while having a massage by an elderly Afghan refugee man on a roadside on the outskirts of Islamabad, Pakistan, Thursday, Jan. 1, 2015. (AP Photo/Muhammed Muheisen)

Mūsu valsij visdrīzāk nāksies uzņemt bēgļus un pašlaik katram par to ir savs viedoklis, kāds ir par, kāds ir pret, kāds kā vienmēr atturas. Nolēmu izteikt savu redzēju, kā pēc manām domām būtu rinsināms šis jautājums.

Pirmkārt pirms bēgļu uzņemāņas valsij vajadzētu izstrādāt politiku šajā jautājumā, pēc tam uzstādīt mērķi un izvirzīt uzdevumus mērķa sasniegšanai. Tas tā no plānošanas Ābeces teorijas. Protams pašlaik pie mums neviens īsti nedomā par valsts politiku attiecībā pret bēgļiem un visi klusībā cer, ka iegūstot bēgļa statusu, visi atbraukušie kā pēc komandas dosies uz Vāciju vai Zviedriju, bet Latvija saņems tikai naudu par bēgļiem un ar to lieta tiks izbeigta.

Otrkārt, pēc politikas izveides, mums būtu labi izstrādāt kritērijus, kādus bēgļus mēs ņemam, tas, ja nu kas, arī ir iespējams, jo, piemēram, Slovākija jau ir pateikusi, ka ņems pie sevīm tikai kristiešus. Uzskatu, ka diskriminācija pēc reliģiskās piederības nav īsti vietā, jo galu galā ne jau reliģija nosaka cilvēka būtību, bet gan cilvēka audzināšanas, kultūras un zināšanu līmenis. Iepriekšminēto iemeslu dēļ, būtu ļoti labi noteikt, ka Latvija uzņem tikai tos bēgļu, kuriem ir augstākā izglītība, piemēram, medicīnā, IT, elektroinženierijā utt. Lai tas neizskatītos pa visam nesmuki, tad mēs varētu piekrist nevis 250 bēgļu uzņemšanai, bet gan 1500, iespaidīgs skaitlis un labs pienesums mūsu tautsaimniecībai.

Ko darīt, ja pārējās valstis nepiekristu mūsu noteikumiem? Latvija ir suverena valsts un mums ir tiesības darīt tā, kā mums ir izdevīgi, ērti un labi, nekautrējoties, ka tas kādam nepatiks, jo visiem galu galā izpatikt nevar, bet savu labumu situācijā gūt ir iespējams.

6 responses to “Par bēgļiem

 1. No plānošanas Ābeces teorijas politiku bēgļu jautājumā bija jāizstādā jau 2011.gadā, jo Eiropa nedzīvo uz atsevišķās salas citā zemeslodes pusē… atšķirībā no dažiem citiem.

  Patīk

 2. Pašlaik izskatās, ka Latvijas politika ir nekādas politikas šajā jautājumā, vienīgi pakļaušanās. Bet skatoties, kā bēgļi lec nost no vilciena, kas brauc uz Ungāriju nevis Austriju, domāju, ka noklūstot Latvijā un redzot, kas te patiešām notiek, bēgļi ļoti ātri ieleks jūrā, lai noslīcinātos. 😀

  Patīk

 3. Tas pats attiecas uz uz Eiropu kopumā. Izskatās, ka cilvēku saprāta deracionalizācijas projekts ir tik veiksmīgs, ka visi ir gatavi noticēt tam, ka bēgļi tik brinišķīgi saorganizējās, dabūja kuģus un citus resursus, lai neiedomājamos kvantumos nokļūtu līdz Eiropai. Un varenā Eiropa (šeit bez ironijas) nevar to nekādi ierobežot, un ir kļuvusi pati par upuri. Jā, jā. Tas pats attiecībā pret ASV un ISIS. Pasaules lielvalsts ar militāro budžetu vairāk par pustriljonu neko nevar izdarīt un ļoti ļoti baidās. Bet, vispār, tādām muļķībām ir viegli noticēt, ja cilvēka dzīves dzīļākie jautājumi ir jauna iphone modeļa sagaidīšana un selfija taisīšana.

  Patīk

  • Tā pati Islamu valsts ir ASV projekts pēc būtības, jo var ļoti lēti pirkt naftu, kas atspoguļojas kopējā naftas cenā, otrkārt var pārdot ieročus saņemot atpakaļ par naftu samaksāto naudu, treškārt var palielināt militāro budžetu un attaisnot savu politku reģionā. Par bēgļiem, man arī šķiet aizdomīgi, ka Itālija ar tik labi attīstītu armiju, nevar notvert jūrā laivas ar bēgļiem, kas peld baltā diennakts laikā vai arī noorganizēt robežu kontroli Balkānos. Pie tam liela daļa no bēgļiem ir romu tautas pārstāvji, kas nāk no Eiropas, nevis Āzijas.

   Patīk

 4. Par “Islama valsts” priekrītu. Par tām laivām. Cik cilvēku ietilpst vienā laivā un cik laivu vajag lai tik īsā laikā tik simtiem tūkstošu cilvēku nokļūtu līdz Eiropai? Viņi tiek vesti pilniem kuģiem. Un kāds to visu organizē, koordinē, apmaksā utt. Tas nav lēts pasākums, kuru apzinīgie cilvēki var paši īstenot. Par romu tautības pārstāvjiem lūdzu sīkāk, pirmā dzirdēšana, ka viņu ir tik daudz, lai akcentētu.
  Vispār, šajā griezumā es teiktu, ka Ukrainas uzdedzināšana jau izskatās ne tikai vai ne tik daudz sitiens pa Krieviju, bet arī pa Eiropu. Eiropai tagad vispār ir daudz problēmu: sankcijas, Ukraina, bēgļi. Video, kuros rāda vāciešus, kas ar smaidiem
  un izplēstām rokām sagaida bēgļus, izskatās pavisam sirreāli. Upuri ar laimi sagaida savas bendes. Ņemot vērā austrumu mentalitāti (tik, cik mēs par to esam informēti), būtu dīvaini, ja viņi neizmantotu iespēju atriebtiem tiem, kuri bombardēja un dedzināja viņu mājas, nogalināja tuviniekus un līdzpilsoņus, iznīcināja viņu zemi. Tā kā, izskatās, ka kādam ļoti vajag, lai uzliesmotu arī Eiropa.

  Patīk

  • Pēc loģikas, nemierīgu situāciju Eiropā vajag tiem, kuriem ir lielas ekonomiskās intereses Eiropā, tiem kas konkurē ar Eiropu pasaules tirgos, tiem, kas konkurē ar Eiropu tehnoloģiju jomā. To var izdarīt tikai tie, kuriem ir ļoti lieli cilvēku un tehnikas resursi, kas ir ļoti organizēti un kuriem ļoti labi darbojās specdienesti. Tīri pārdomām, pašlaik tiek vestas ļoti nopietnas, noslepenotas pārrunas par brīvas tirdzniecības līgumu starp ES un ASV, pie tam tieši Eiropa bremzē tā noslēgšanu, pamatojot to ar atšķirību personu datu aizsardzību jomā, darba tiesiskajos jautājumos, graudaugu un lopu audzēšanas jomā utt., vienīgais veids kā ietekmēt ES noslēgt šādu līgumu uz neizdevīgiem noteikumiem, ir radīt ES iekšienē tādu situāciju, lai ES finansiāli būtu spiesta parakstīt jebkāda veida līgumu. Tādā veidā tas būtu milzīgs sitiens pa Vācijas rūpniecību un Francijas lauksaimniecību, pie tam ar vienu šāvienu.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.