Par vēsturi


Ja padomā par vēsturi plašāk un kritiskāk, nekā pieņemts, tad var nonākt pie secinājuma, ka vēsture ir tikai pasaka, kurai visi tic, jo patiesībā neviens nezina visu informāciju par notikumu, bet balstās uz ziņām par faktiem, kas var būt ietvertas dokumentos, lietās, liecībās, audio vai video ierakstos, bet jāatceras, ka visas ziņas fiksēja cilvēks un katrs cilvēks kļūdas. Secinājums, skolā vēstures stundu varētu devēt par pasaku stundu, šajā gadījumā pasakas reizēm ir tuvu patiesībai, bet ne vienmēr.

2 responses to “Par vēsturi

  1. Nu tad konsekventi jāattiecas arī pret tagadni. Tieši par šo mirkli mēs zinām tikai to, cik daudz uztveram ar saviem maņu orgāniem. Neko daudz tas nav. Turklāt jāpatur prātā pārklausīšanās, pārskatīšanās, neievērošanas iespēja, citiem vārdiem sakot pietiekoši ievērojama varbūtība atrasties maldīgā priekšstatā par tagadni. Ja par tagadni uzskata, teiksim, pēdējo mēnesi, jāpaļaujas uz citu cilvēku interpretācijām par notikumiem, kuri arī var būt kļūdaini, pat tīri apzināti. Tīri piemēram – vai tad vidusmēra cilvēkiem Hitlera / Staļina laikos šķita, ka viņi dzīvo tā, ka trakāk vairs nevar būt? Neticu, viņiem vajadzēja piemēroties tā brīža realitātei, viņi nespēja redzēt šo laiku no plašākas perspektīvas.
    Īsi sakot, mitoloģizējot pagātni, praktiski nav iespējams nonākt pie ne-mitoloģiska priekšstata par pagātni. Mēs dzīvojam pasakā.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.