Snoudena lielais noslēpums


lielais noslēpums

Šodien pēc ilgāka pārtraukuma atsāku likt iekšā jaunus postus sava blogā un ņemot vērā, ka pā šo laiku pasaulē notika un notiek daudz interesantu notikumu, gribas visus tos nokomentēt un pamazām sākšu to darīt, jo tradicionāli starp dzejoļiem un pārdomām par filosofiskām tēmam, ievietoju informāciju, kas tiek apspriesta mēdijos.

Snoudens izdarīja to, ko noteikti agri vai vēlu kāds izdarītu: izstāstīja sabiedrībai par to, par ko Austrumeiropas sabiedrība zināja jau sen, par to ka visus noklausās un visiem seko, pie tam, seko konkrēta valsts – ASV. Jāatzīmē to, ka pamatā internetu finansē un nodrošina organizācijas, kas saņem ļoti lietu daļu naudas līdzekļu no ASV budžeta:

1. ISOC – The Internet Society;

2. IETF – The Internet Engineering Task Force;

3. ICANN – The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers;

4. IAB – Internet Architecture Board;

5. CORE – Council of Registrars;

6. InterNic;

7. NSF – National Science Foundation.

Būsim godīgi, kas maksā, tas visu kontrolē un pasūta mūziku. Protams, ka klūsējot to visi zināja, it sevišķi cilvēki, kas dzīvoja Austrumeiropā, kur PSRS laikā tika īstenota plaša cenzūra un kontrole pār cilvēku visās iespējamās sfērās, sākot ar poltisko dzīvi un piederību partijai, beidzot ar privāto un ģimenes dzīvi. Toties ASV iedzīvotāji dzīvo citā realitātē un viņiem nav zemapziņā iestrādājusies doma, ka visapkārt notiek totāla izsekošana un viss, kas notiek pasaulē, ir kādam izdevīgi. Iepriekšminētais var izklausīties pēc paranojas, bet citēšu kaut kad senāk dzirdēto frāzi:

“Ja Jums ir paranoja, tas nenozīmē, ka Jums neviens neseko.”

Līdz ar to redzam, ka Snoudens pavēstija tādas vēstis, kas varēja šokēt vienīgi ASV mājsaimnieces, jo visiem parējiem bija nojausma, par Snoudena minēto. Snoudens, būdams ne militāra persona, bet strādājot uz līguma pamata ar valsts noslēpumiem, bija ļoti tālredzīgs un pirms sākt stāstīt par visāda veida ASV militārajiem un nemilitārajiem noslēpumiem, paslēpās demokrātiskajā Hong Kongā, kas ir komunistiskās Ķīnas sastāvdaļa. Protams, ASV nevarēja nereaģēt, jo pretējā gadījumā, pēc neilga laika parādītos vēl kādi 10 līdzīgi Snoudenam un ASV administrācija ar Baraku Obamu priekšgalā rīkojās pēc iespējas stingrāk un draudīgāk darot visu, lai īstenotu maksimāli lielu spiedienu uz Hong Kongu un Ķīnu kopumā, tomēr par laimi Snoudenam, ne visi pasaulē ir tik lieli ASV draugi kā mūsu valsts, Latvija, un neizdod cilvēkus ASV pēc pirmā pieprasījuma, kas balstās uz ASV varas iestāžu aizdomām. Tā no Hong Kongas, kas 01.07.1997. tika atdota atpakaļ Ķīnai un, kas aizvēra acis uz ASV pierpasījumu par izdošanu, Snoudens nolēma doties uz Krieviju, lai pēc tam meklētu patvērumu kaut kur citur vai arī paliktu Krievijā.

Ja atcerās, kāda informatīvā kampaņa pret Krieviju tika izvērsta 2008. gadā Gruzijas konflikta laikā, tad saistībā ar Snoudenu ASV bija vairāk kā atturīga no asu un skarbu vārdu vēltīšanas, kā arī nesekoja nekādas sankcijas vai diplomātiski žesti. Ilgi domāju kāpēc tik liela atšķirība starp 2008. un 2013. gadu, vai pasaule ir mainījusies, protams, ka nav, līdz ar to vienīgais izskaidrojums ir tāds, ka pašlaik Snoudens ir Krievijas galvassāpes, bet savukārt ASV tāda situācija apmierina, kapēc?:

1. vairāk par 50% ASV iedzīvotāju simpatizē Snoudenam un viņa esamība ASV būtu ļoti apgrūtinoša, jo piespriežot viņam nāves sodu vai mūža ieslodzījumu, ASV sabiedrība varētu sadalīties divās konfrontējošās pusēs un radīt ļoti daudz problēmu pašreizējai administrācijai;

2. Snoudenam nav informācijas, kas jau iepriekš nebūtu zināma Krievijas vai Ķīnas specdienestiem, jo iepriekšminētajiem specdieniestiem ir daudz savu āgentu un ziņotāju, kā arī tie paši darbojās ar ļoti līdzīgām metodēm noklausoties visus un visur;

3. Atrodoties Snoudenam Krievijā, ASV rīcībā ir vēl viens spiediena mehānisms savu mērķu realizēšanai politikā saistībā ar Krieviju vai Austrumeiropu, sadalot ietekmi.

Arī pašai Krievijai Snoudens nav vajadzīgs, jo nekādu jaunu informāciju viņš sniegt nevar un noteikti viņa klātbūtne apgrūtina attiecību veidošanu ar ASV. No otras puses ņemot vērā iekšējo Krievijas sabiedrības noskaņu, kas ilgstošas propagandas rezultātā ir pret ASV, Krievija nevar izdod Snoudenu ASV, kaut arī labprāt to darītu. Snoudena izdošanas gadījumā, situācija var sašķelt sabiedrību pašā Krievijā, jo politiskā situācija tur ir ļoti nestabila un pašlaik jebkura naftas cenas svārstība uz leju var radīt plašus nemierus valsts iekšienē.

Pacentos izklāstīt savu viedokli par esošo situāciju. Ceru, ka kādam būs interesanti iepazīties.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.