Priekšvēlēšanu raidījumi


Šodien pēc laba izbrauciena ar divriteni, ieslēdzu uz 2 minūtēm LTV1, kur tika translēts raidījums “Izvēlies nākotni!”. Man pietika 2 minūtes, lai saprastu, ka raidījums ir pilnīgs murgs un nav vērts tērēt vairāk laika uz to.

Mani sajūsmināja raidījuma vadītājas jautājums vienam no Jelgavas pašvaldības deputātu kandidātam: “Kāds bija Jūsu drosmīgākais lēmums pēdējo četru gadu laikā?”. Pēc šī jautājuma rodas dažādas domas par iepriekšminētā raidījuma vadītājiem un mērķauditoriju. Man šis jautājums atgādināja, kaut kādus divus pirmā kursa sabiedrisko attiecību studentu pirmo interviju, kad aiz tā, ka nezina ko jautāt, uzdot vistriviālāko un bezjēdzīgāko jautājumi: “Pastāstiet kādu smieklīgu atgadījumu….”. Ja uz tādām lietām tiek tērēta mana nodokļu maksātāja nauda, apmaksājot šādu raidījuma vadītāju darbu, tad es esmu pret to.

Skatoties raidījumu, rodas sajūta, ka viss materiāls tiek domāts psihiski slimiem cilvēkiem, jo tiklīdz kāds no kandidātiem sāk runāt kaut ko tiešām svarīgu, viņu uzreiz pārtrauc kāds no raidījuma vadītājiem, nedod Dievs, ka kāds pasaka, kaut ko pareizu vai skaļu, jo tad taču partijām, kas tādus raidījumus finansē, izmantojot nodokļu maksātāju naudu, būs zemāki reitingi. Līdz ar to kandidātu vienīgā iespēja likt sev pievērst uzmanību, ir skaļi un ļoti īsi kaut ko nobļauties un, protams, labi izskatīties. Ņemot vērā, ka izteikties šajā raidījumā netiek ļauts, tad es kandidātu vietā būtu uzvilcis pingvīna kostīmu, uzvala vietā, jo tā vismaz varētu viegli palikt atmiņā skatītājiem un arī būtu iemesls pasmieties, kas šo raidījumu uzlabotu par vairāk kā 100%.

Vai ir jāvērtē kandidāti pirms vēlēšanām? Obligāti, bet viennozīmīgi nav jēgas tērēt laiku uz bezjēdzīgiem informācijas avotiem, kā, piemēram, televīzijas raidījumi, kas tiek veidoti šova stilā, lai izklaidētu publiku, nevis analizētu konkrēto kandidātu spējas un pārbaudītu zināšanas un māku.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.