Par demokrātiju


Par virsrakstā noteikto tēmu, es varētu izpausties ļoti gari un plaši, sarakstot desmitiem postu vai pat vienu grāmatu, tomēr pieturoties pie idejas, ka postam jābūt pēc iespējas īsam un kodolīgam, lai lasītājam būtu patīkmi to lasīt, nevis sevi mocīt meklējot laiku plānotājā, lai veltītu lasīšanai pāris stundas, nolēmu padalīties ar pārdomām pēc tam, kad noklausījos dažus ierakstus no TED talks. Ja kāds nezina, kas ir TED talks, tad iesaku pameklēt meklētājos un iepazīties ar idejām, jo tas paver pasauli un liek domāt plašākās kategorijās.

Runa ir par demokrātiju. Mums, parastajiem mirstīgājiem, visu laiku uzspiež domu, ka mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, kur vara pieder tautai un Saeimā atrodas mūsu pārstāvji, lai ziedotu visus spēkus un enerģiju mūsu interešu aizstāvībai un pārstāvībai. Protams, ja cilvēks lieto dažāda veida medikamentus, depresijas ārstēšanai, tad iepriekš izklāstītā pasaka liek justies omulīgi un droši safantazētā pasaulē. Nav ilgi jādomā, lai saprastu, ka mēs dzīvojam valstī, kur valda mazākums un šauras interešu grupu lobijs vienmēr ņems virsroku veselajam saprātam. Tas notiek ļoti vienkārši, legālā korupcija – ziedošana, radu un draugu būšana, nelegālā korupcija – savu personīgo interešu lobēšanai izmantojot kukuļus, draudus, šantāžu utt. Visā iepriekš aprakstītā redzams, ka visas koruptīvās darbības darīs vienmēr šaurāka cilvēku grupa nekā tauta kopumā, līdz ar to kādam būs labi, bet kādam no pieņemtajiem lēmumiem būs vēl labāk. Kopumā tas viss noved pie pagrimuma, kas redzams paskatoties pa logu un redzot pamestās ēkas un rūpnīcas.

Ikdienā mums vēlēšanās un ziņās rada ilūziju, ka mums ir izvēles iespējas un mēs kaut ko ietekmējam, un no mums ir kaut kas atkarīgs, protams, naivums ir skaista lieto, tomēr kaut kad tas apnīk. Lai kļūtu par deputātu, nevajag labus sakarus un ietekmīgus draugus vai radus, pietiek, ja ir sponsors, jo viss prasa līdzekļus un griba aktīvi darboties politikā, tad arī vēlēšanu sarakstā ir iespējams iekļūt. Tomēr, tiekot pašvaldības domē, vai Saeimā nekādas lielas varas nebūs, jo ir koolīcijas padome, partiju sponsori, pietuvināts varai bizness utt. Līdz ar to var balsot par jebko, galu galā reālā vara paliks tiem, kam tā piederēja iepriekš un neviens, saprotami, netaisās kaut ko mainīt. Tas nozīmē, ka vēlēšanas ir tikai 2 miljonus vērta izklaide cilvēkiem, lai par tiem, pēc būtības, pasmietos priekšvēlēšanas kampaņas laikā.

Sanāca neliels pārdomu virpulis, bet ceru, ka ieturot stilu, pietiekami skaidri padalījos ar savām domām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.