Fedora 18 – konfigurēšana


Kā redzams no iepriekšējā raksta, tad Fedora 18 ir ieinstalēta un sēit es vēlos padalīties ar pieredzi programmu un fontu uzstādīšanā, kas nemaz nav tik ātri.

Linux es izmantoju divu veida programmu instalēšanas veidus, caur YUM un pa taisno palaižot RPM formāta failu. Lielas starpības nav, tikai instalējot caur YUM, paši instalējamie faili tiek meklēti datubāzē un uzspiešod piemēram Terminal komandu ” yum install xine”  vairs nekas nav jādara, bet tikai jāgaida kamēr beigsies programmas uzstādīšana. Atšķirībā no Windows šada iespēja man šķiet ļoti ērta, jo ekonomē laiku uz dažādu mazu programmu meklēšanu lielajā tīmeklī. Pēc būtības YUM ir Fedora programmu instalēšanas un dzēšanas rīks. Gadījumā, ja nepatīk izmantot Terminal, tiek piedāvāta arī grafiska versija.

install_software_9

Tomēr grafiskā versija ir ļoti nepārdomāta un neērtā, tāpēc iesaku lietot šo programmu tikai caur Terminal.

Vēl viena samērā būtiska problēma radās pēc Fedora 18 uzstādīšanas, ka tajā nebija Windows ttf fonti un lielākā daļa pamācību interentā nedarbijās. Pēc ilgkākas sēdēšanas un meklēšanas, atradu RPM failu ar nosaukumu msttcore-fonts-2.0-6.noarch.rpm , kuru  lejuplādējot un ieinstalējot Feroa parādijās visi nepieciešamie fonti, kā, piemēram, Time New Roman.

intall_fonts_2

Lūk, kā tika solīts, ievietoju informāciju arī par programmu instalēšanu un fontu uzlikšanu. Pēdējā rakstā par Linux es uzrakstīšu par LibreOffice un failu sistēmu, kuru izvēlējos instalācijas laikā, kas atšķiras no Windows failu sistēmas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.