Ekonomijas paraugs


best_bike

Šodien no rīta mani apmeklēja doma, ka varētu kaut ko izmainīt savā dzīvē, piemēram, iegādāties jaunu divriteni, kamēr veikalos uz tiem ir samērā lielas atlaides “vecajiem” modeļiem. Devos aplūkot dažādu veikalu piedāvājumus. No apmeklētajiem veikaliem redzams,  ka ir izteikti velo veikali, kuros visu gadu var aplūkot samērā plašu divriteņu klāstu, savukārt citos, kas ir izteikti sezonālie veikali, divriteņus atrast nevarēju, toties aplūkoju plašu slēpju un slidu sortimentu.

Manu uzmanību piesaistīja 3 kalnu divriteņu modeļi, kurus ilgi pētīju no visām iespējamām pusēm. Katra riteņa cenas atšķirība no otra bija aptuveni 40 Ls. Skatījos, jūsmoju, domāju un padziļināti aplūkoju visas detaļas, katram no divriteņa. Tad sāku skaitīt vai divriteņa tehniskā atšķirība bija samērojama ar cenas atšķirību, vai arī par labāku detaļu, kas maksāt par 5 Ls vairāk, riteņa cena palielinās par 40 Ls. Tā arī pavadīju 40 minūtes veikalā un biju gadrīz gatavs izdarīt izvēli, tomēr tad pār mani nāca apgaismība.

Nav liela ekonomija pērkot divriteni, censties ietaupīt 40 Ls vai pat 80 Ls, tomēr man ienāca prātā domā, ka varētu ietaupīt pārus simtus Ls un es tā arī rīkojos. Izdomāju, ka vislielākais ietaupījums ir tad, kad atsakamies no preces iegādes vispār, jo tai nav pirmās nepieciešamības un par 40-60 Ls ir iespējams savest ļoti labā kārtībā savu veco riteni, nomainot ejošās detaļas. Tā arī tika izdarīts un ierodoties mājās, manī nebija ne mazākās nožēlas par savu izvēli, toties prieks un ietaupītā nauda gan.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.