Kurš kontrolē tevi?


Bieži nākas sēdēt klusumā un gaidīt kādu notikumu, piemēram vizūti pie ārsta. Tādos brīžos cilvēks nododas tik retai nodarbei mūsdienās, kā domāšanai balstoties uz savu atmiņu un apkārtējās pasaules uztveri. Tas nenotiek bieži, jo mūsu uztvere tiek filtrēta cau TV vai datora ekrānu. Ziņās, raidījumos un filmās mums tiek piedāvāta kāda cita cilvēkas pasaules uztvere un domas. Pamazām šāds piedāvājums pārvēršas par uzspiešanu, jo iznīcina cilvēka personīgo iekšējo pasauli vai arī transformē to.

Man ir nācies runāt ar cilvēkiem, kuri sava subjektīvā viedokļa vietā, atrefarē ziņās vai kādā raidījumā paustas idejas un domas. Tas nozīmē, ka šāds cilvēks tiek 100% kontrolēts un nav spējīgs uz patstāvīgu rīcību. Kad tāda nedomājošu cilvēku masa pieaug līdz kritiskam līmenim, sākas sabiedrības pagrimums, nabadzība un korupcija, jo neviens neko neredz un nespēj darīt. Izklausās briesmīgi, bet realitātē mēs dzīvojam tieši tādā pasaulē un retais tiecas no tās izrauties, lai ieraudzītu lietas tādas, kādas tās ir patiesībā.

Vienīgās zāles pret tāda veida kontroli ir lasīšana un kritiska domāšana. Ideālā gadījumā mums ir jāapšauba viss, kas ietekmē mūsu dzīvi un jācenšas kritiski paskatīties uz jebkādu piedāvājumu, jo piedāvājums jebkurā gadījumā būs kāda cita cilvēka interešu realizācijas mēģinājums.

Tāpēc aicinu sev atbildēt uz jautājumu, kurš kontrolē tevi?

2 responses to “Kurš kontrolē tevi?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.