Atbildība pret sevi


Nolēmu apskatīt dažus jautājumums, kas rosinaja pārdomas brīvā laikā. Ar ko atšķiras veiksmīgs cilvēks no neveiksmīga cilvēka un vai mēs atbildam sev par neveiksmēm?

Veiksmīgs cilvēks, pēc manām domām, ir tāds cilvēks, kuram izdodas realizēt iepriekš izvirzītos mērķūs, pie tam, kvalitatīvi izpildot katru uzdevumu mērķā sasniegšanai. Iepriekšminētais nozīmē, ka cilvēks vai nu ar dabas dotu talantu, vai ar lielu uzcītību un atdevi, ir spējis izanailizēt un paredzēt riskus un kļūdas, kādas jāņem vērā, lai efektīvi sasniegtu mērķi. Lai būtu tieši par tādu cilvēku, kuram veicas jeb viņš māk paveikt to ko ir iecerējis, jābūt atbildīgam tieši pret sevi. Mums nav jāatbild vecāku, draugu, dzīvesbiedru, valsts vai kā cita priekšā. Mums jābūt atbildīgiem vienīgi pret sevi un visas kļūdas un neveksmes jāadresē sev, tāpēc ka esam brīvi, patstāvīgi cilvēki un mums ir pilnīga rīcības un domas brīvība. Uzskatu, ka nav jāņem vērā citu cilvēku vērtējums par tavu rīcību, bet obligāti nepieciešams stingri analizēt, balstoties uz citu cilvēku teikto, kāpēc konkrēta darbība vai rīcība nenodrošināja izvirzītā mērķa sasniegšanu. Pēc manām domām šāda pieeja ir visu panākumu atslēga.

3 responses to “Atbildība pret sevi

  1. Nevaru nepiekrist! Zini, bet, tas ir cilvēku dabā – neatbildēt par savu rīcību, pieņemtajiem lēmumiem un dzīvi. Bet, pareizi ir tieši tad, ja cilvēks saņemās un šo atbildību paņem savās rokās! 😉

    Patīk

  2. tik īsi, cik tieši vajadzīgs. un daudz pateikts. 4 zvaigznes.
    es tik vēlētos piebilst, ka vajag censties kļūt vērtīgam cilvēkam nekā veiksmīgam. manuprāt, otrais tad nekur nepaliks.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.