Sandra Veinberga nemīl pamatotu kritiku


Šodien no rīta (19.08.2012) saskāros ar interesantu situāciju. Biju nokomentējis Sandra Veinbergas postu (Krievijas propagandai ir izdevies izskalot latviešu popmūziķu smadzenes) viņa blogā izsakot samērā pamatotu kritiku par rakstu. Mani pārsteidza tas, ka mans komentārs 30 minūšu laikā saņēma 5 plusiņu, kas nozīmē, ka lasītāji piekrita manam viedoklim, bet pēc 35 minūtēm iepriekšminētā bloga autore komentāru izdzēsa, jo izrādījās, ka autore nav gatava uzklausīt kritiku, bet vēlās tikai redzēt piekrišanu viņas viedoklim. Protams, tāds cilvēcīgas velmes ir saprotams, bet uzskatu, ka reportieris, nedrīkst pakļauties tāda veida emocījām, jo  ir profesionālis savā jomā un viedokļu dažādība ir katra neatkarīga un brīvi domājoša reportiera mērķis. Tagad īsumā pastāstīšu no kā manā komentārā, tad nobijās autore.

Raksts, kurā tika kritizēti latviešu mūzikas mākslinieki, kā Renārs Kaupers vai Olga Rajecka par to, ka neiestājās par Krievijas nosodīšanu saistībā ar Pussy Riot lietu. Raksts bija vērsts uz to, ka Krievijā notiekošais ir nepieņemami, bet mūsu mūzikas mākslinieki, nav īsti makslinieki, bet tikai izliekās par tādiem. Mana kritika bija par to, ka posta autore klaji atrafarē “rietumu” propogandas kampaņu pret Krieviju un salīdzīnāju viņas centienus aizstāvēt Pussy Riot ar Sīrijas nemiernieku aizstāvēšanu, kuri slepkavo un nogalina, bet ir saņēmuši atļauju no “rietumiem” to darīt un tāpēc ir attaino presē, kā karēvji par demokrātiju Tuvajos austrumos. Sandrai Veinbergai visticamāk nepatika tas, ka pamatoti un argumentēti izteicu viedokli, ka autore neveic personīgu analīzi, bet kopē domas un propogandas paņēmienus no Zviedru un Britu mēdījiem. Interesantākais tas, ka tāda veida komentārs saņēma 5 plusiņus, līdz ar to, neesmu vienīgais, kas domā līdzīgi.

Vienīgais, kas nāk prātā par cilvēkiem, kas noliedz kritiku savā adresē, ir tie, kuri uzskata, ka ir visgudrākie un zinošākie, bet pārējos uzskata par Krievijas propogandas upuriem, tadējādi liekot klišejas, kas nav tīrākais propogandas paņēmiens. Diemžēl, vēlos izdarīt nelielu atklājumu, Latvijā ir cilvēki, kuriem izglītība un zināšanas ļauj domāt un analizēt, kas ļauj nekļūt par zombijiem un neņemt pretīm visu, ko piedāvā vienīgās patiesības zinātāji.

Ar šo postu nevēlējos nevienu aizskart vai pazemot. Atzīmēju, ka iepriekšrakstītais ir manas personīgās domas, kuras izsaku balstoties uz savu personīgo pieredzi un noteikti neapgalvoju, ka tā ir pilnīga un absolūta patiesība.

5 responses to “Sandra Veinberga nemīl pamatotu kritiku

 1. Testa rezultāts diemžēl pozitīvs – cits viedoklis komentāros tiek dzēsts.
  Tas tikai apliecina manu jau esošo viedokli – S.Veinbergas uzskati dažkārt ir dīvaini. Kā arī jau kuro reizi apstiprina manu secinājumu – ļaudīm grūti spriest par citās zemēs notiekošo (piemēram, latviešiem, kuri ļoti ilgi pavadījuši svešatnē par Latviju). Tāpat arī tas, ka itkā modernie rietumi sačakarē cilvēku domāšanu.

  Patīk

  • Doma tāda, ka S.Veinberga baidās no kritikas, jo cik esmu disktējis ar viņu, tad viņai bieži aptrūkstas argumenti un tad seko klasiskais teiciens “jūs esat krievu propogandas upuris”. Nu ja izglītots cilvēks neko vairāk nevar pateikt, lai aizstāvētu savu viedokli, tad ir bēdīgi. Par “rietumiem” ir tā, viņi dara kā viņiem vajag un visu māk ietīt ļoti smukā apvalkā, lai no malas neizskatītos tik neglīti. 🙂

   Patīk

  • Tās tēmas, kurās viņa orientējās un kuras zina, tās lasīt tiešām ir interesanti, piemēram, bija viņai labs raksts gadu atpakaļ par pārēju uz jaunām spuldzēm vai reportiera ētiku. Bet jautājumi rodas tad, kad cilvēks sāk rakstīt par lietām, kuras īsti nepārzina un raksta savu viedokli, kā par absolūto taisnību.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.