IBAN Lielbritānijā


Mēs zinām, ka briti mīl tradīcijas un savus ieradumus. Ātrāk visa pasaule sēdīsies pie automašīnām ar stūri labajā pusē, nekā briti pāries uz visā Eiropā pieņemto kreiso sūres pusi. Līdzīgi ir arī ar banku kontu numuriem. Lielbritānijā banku konta numurs dalās īsajā (sort code), kas izskatās tā: 11-11-11 un garajā kodā (acount number), kas izskatās tā: 123456789. Kamēr banku operācijas tiek veiktas Lielbritānijā, tikmēr lielas grūtības tas nesagādā, tomēr veicot starptautiskos maksājumus nepieciešams pasaulē izpaltītais IBAN (International Bank Account Number) konta numura formāts, kas parasti sākās ar divām pimajām zīmēm, kas apzīmē valsti (LV, LT, GB utt.).

Saskāros ar jautājumu, kad nepieciešams pārskatīt naudas summu no Latvijas bankas uz Lielbritānijas banku. Tad sāku domāt, kā lai uzzina, kāds Lielbritānijā ir IBAN konta numurs un kā var veikt pārskatījumus uz Lielbritānijas banku.

Ņemot vērā, ka man bija liels slinkums meklēt internetā detalizētu informāciju par IBAN kontu numuriem Lielbritānijā, izdarīju vienkāršāk, piezvanīju uz Lielbritānijas banku. Nācās spiest 5 reizes dažādas telefona pogas, kamēr nonācu līdz starptautisko pārskatījumu specialista. Pirmie iespaidi bija samērā pārsteidzoši, jo uz jautājumu, kā uzzināt, kāds kontam ar klasisko britu numerāciju ir IBAN numurs, man klientu apkalpošanas specialiste starptautisko pārskaitijumu jomā atbildēja, lai paskatos google. Uzreiz iedomājos, ka gadījumā, ja Latvijā Swedbanka vai Nordea bankā man tā atbildētu, apkalpošanas specialists tiktu atlaists tajā pašā dienā no darba. Bet atgriežoties pie zvana, darbinieks man paskaidroja, ka google var atrast IBAN ģenerātoru, kurā ievadot savu konta numuru, iespējams iegūt IBAN formātu. Sistēma izrādijās ļoti vienkārša, ģenerātors uzģenerē pirmos 8 simbolus un pārējo daļu izveidot saliekot sort code + account number.

Uzzinot IBAN konta numuru, SWIFT kodu atradu bankas mājas lapā un veiksmīgi veicu pārskaitījumu uz Lielbritāniju. Veicot pārskatījumu otrdien maksājot 8.00 Ls, kas bija lētākais pārskaitījuma veids, nauda nonāca Lielbritānijā jau piektdienā. Zinu, ka tas nebija lētākais veids kā pārskaitīt naudu, bet toties ērti un vienkārši.

Līdz ar to kārtējo reizi pārliecinājos, ka Latvijā apkalpošana un banku sistēma ir daudz labāka un ērtāka klientam nekā daudzās Eiropas valstīs, vienkārši nenovērtējam bieži to, kas mums ir un ko esam sasnieguši.

3 responses to “IBAN Lielbritānijā

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.