Caur skatienu uz dvēseli


Esmu vērojis cilvēku skatienus, kad braucu ar riteni. Man ļoti patīk braucot garām ar divriteni ieskatīties cilvēkam acīs, jo 1 sekundes laikā var ļoti daudz uzzināt un pateikt par cilvēku. Mēs pat nevaram iedomāties cik daudz informācijas pavēstam par sevi 1 sekundē.

Pirmais skatiena tips, kad cilvēks tev paiet garām un pat nepaskatās uz tevi, kaut arī traucies tam garām lielā ātrumā, bet sajūta, ka tam cilvēkam pēc būtības vienalga vai tu viņu notrieksi, vai nē, jo sevišķu iemeslu dzīvot tam cilvēkam nav.

Otrais tips, kuru pamanīju, ir cilvēki, kuri skatās uz tevi, bet sajūta, ka viņu skatiens iet tev cauri un viņi domā aptuveni tā “tagad aiziešu uz veikalu, tad uz mājām, a te kāds pabrauc garām…”, principā tie cilvēki ir ierāvušies sevī un neuztver apkartējo pasauli, kaut arī redz to.

Trešais tips vairāk attiecās uz meitenēm, ar augsti paceltu degunu un taisnu skatienu, uz to brīdi, kamēr traucies garām, paslīd uz priekšu, kā balta jahta pāri klusai jūrai. Sajūta, ka cilvēkā mājo augstprātība un cinisms pret visiem tai neinteresējošiem objektiem, kuru sarakstā ietilpst arī riteņbraucēji, jo ritenis nav mašīna.

Ceturtais tips ir tie cilvēki, kas ar interesi nopēta tavu skatienu un seju, bet tiem neinteresē nedz ritenis, nedz ātrums ar kādu traucies tiem garām.

Piektais tips meitenes kuras iet kopā ar savu otro pusīti, vienmēr nopēta tevi no augšas līdz lejai un vēl pasmaida, kamēr otrā pusīt neredz, jo tādā veidā meitene apliecina sev, ka joprojām uz viņu skatās.

Sestais tips, meitenes, kuras vienkārši tev pasmaida un uzlabo garstāvokli vismaz uz nākamajām 5 minūtēm. Var redzēt, ka dzīvē tādiem cilvēkiem viss ir kārtībā un tie spēj dāvāt smaidu.

Septītais tips, cilvēki, kas pēta manu riteni nevis mani, un pret tādiem man ir ļoti liela cieņa, jo redzams, ka viņi saprot kaut ko no riteņiem un spēj novērtēt tavus uzlabojumus.

Astotais skatiena tips piemīt pensionāriem, tie pavēsta aptuveni šādu domu “vot braukā te nelieši pa ietvi…”

Līdz ar to izklāstīju savas pārdomas par skatieniem, kādus nākas sastapt. Novēlu visiem trenēt sevī veselīgu un smaidīgu skatienu, lai dāvātu prieku citiem, jo tad, kāds pasmaidīs tev un uzlabos drūmo ikdienu.

8 responses to “Caur skatienu uz dvēseli

 1. Septītais tips, cilvēki, kas pēta manu riteni nevis mani, un pret tādiem man ir ļoti liela cieņa, jo redzams, ka viņi saprot kaut ko no riteņiem un spēj novērtēt tavus uzlabojumus. <- tie ir cilveki, kuri labprāt nozagtu Tavu riteni, lai to pārdotu, jo kamēr traucies tiem garām, tie jau ir izskaitļojuši tā vērtību!

  Patīk

 2. Heh, es arī tā daru, tikai man priekš tā ir ”spoguļbrilles” >:D Agrāk, kad vēl mēdzu braukāt ar sabiedrisko transportu, mani īpaši aizrāva paturēt brilles uz acīm, iekāpjot trolejbusā, tramvajā vai autobusā. Tad blakus stāvošo cilvēku izturēšanās krasi mainās 😀 Kad viņi uz tevi pamet aci, strauji sakauktrējas un novēršas, jo nezin, vai tu skaties uz viņiem vai nē 😀 Tad var tīri labi pētīt cilvēkus viņiem pašiem to nezinot.
  Man, savukārt, ļoti patīk pētīt nevis acu skatienus, bet ķermeņa valodu. Jau labu laiku pētu un studēju ķermeņa valodu, kas par mums pastāsta vēl 3x vairāk kā acu skatieni, tajā spilgti redzams cilvēka stāsts, ko viņš tajā brīdī domā, bet nepasaka.
  Piemēram, iet pa ielu pārītis, meitene uztaisījusi scēnu, ka džeks vakar nav bijis mājās, šamais taisnojas, ka palicis pie drauga, pat zvēr, bet pēc ķermeņa valodas skaidri un gaiši redzams, ka melo 😀
  Tas pats ar citu pārīti, iet rociņās sadevušies, runājas, bet ķermeņa valoda skaidri pastāsta, ka abi sen jau domā par pavisam citām lietām un cilvēkiem. Tad, savukārt, ir interesanti pašai savā prātā pafilozofēt, kāpēc gan viņi tik tālu nonākuši, kā bijis agrāk un kādas ķēdes reakcijas viņus novedušas līdz situācijai, kad viņi joprojām mēģina citiem un sev iestāstīt, ka joprojām ir laimīgi kopā, kaut gan patiesībā vienīgais, kas viņus vieno, ir sadotās rokas, nekas vairāk.
  Jā, par šito principā es pat varētu uzrakstīt savā blogā, paldies, ka ar savu rakstu raisīji manī ideju jaunam rakstam 🙂

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.