MS Office – atgriešanās pie vecajām vērtībām


Jau ilgāku laika periodu, tas ir, 3 gadus lietoju bezmaksas ofisa programmas, kā Openoffice un vēlāk Libreoffice. Problēmu nebija, kamēr bija nepieciešams sastādīt tekstu un varēju saglabāt openoffice failu formātā .odt, kas ir līdzīgs .doc formātam, tomēr ar būtiskām atšķirībām. Ja bija nepieciešams nosūtīt kādu failu pa e-pastu, tad saglabāju visu .doc formātā bez nekādām problēmām.

Jau no laika gala zinu, ka bezmaksas programmām ir viens būtisks trūkums, tās strādā, kamēr lietotājs izmanto standarta funkcijas, jo priekš standartajām funkcijām programmas kodā ir izlabotas iespejamās kļūdas un novērstas nepilnības. Sarežģījumi rodas tad, kad nepieciešams novirzīties no ierastā ceļa. Manā gadījumā tas notika ar prezentācijām. Nevienam neiesaku taisīt prezentāciju ar Libreoffice palīgprogrammas Impress palīdzību, ja prezentēt nāksies no datora, kurā ir vienīgi MS powerpoint. Nepilnība ar Impress ir tā, ka tā ir pilna ar kļūdām, jo saglabājot Impress progrāmmā apstrādātu failu .ppt formātā radīsies kļūda ar burtu šriftu un background var pazusts jebkurā brīdī demostrācijas laikā vai pirms tās. Arī slide show režīms nepārliecināja mani par labu iznākumu, jo gan fons, gan daļa atstarpju bija kaut kur nozudusi un pašā failā veidojās nesaprotamas teksta nobīdes ar katru jaunu palaišanu.

Lai izkļūtu no sarežģītās situācijas, uztaisīju Uninstall Libreoffice progrāmmai, bet vēlāk ar lielāko prieku ieinstalēju MS Office 2007 (2010 man nepatika). Tādat izvēli pēc iespējas jāverš uz maksas progrāmmu šajā gadījumā, jo bezmaksas produkts ir ar stipri zemāku kvalitāti. Izvēli bija izdarīt viegli, jo pēdējā laikā pamazām sāku atteikties no opensource. Sākumā atteicos no linux – Fedora un tagad no Libreoffice.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.