Afganistāna uz mūžu


Pēc korāna apgānīšanas Afganistānā sākās nemieri, kas pamazām pārņem visu valsti. Kas notiks talāk?

Atceros, ka lasīju kaut kad senāk grāmatu par Aleksandra Lielā karagājienu vēl ap 300. gadiem pirms mūsu ēras. Neiedziļinoties detaļās, vēsturnieki afgāņus raksturoja, kā cilvekus, kuri šodien tev smaida, bet pa nakti pārgriež tev rīkli. Tas nozime, ka šo cilvēku mentalitāte nav mainījusies un arī šodien visas panāktās vienošanās tiek atceltas, kad vien afgāņu elitei tas nav izdevīgi. Kā situāciju risinās ASV?

ASV mēģināja iesaistīt talibus miera sarunās un piedot viņiem gan 11. septembri, gan 5000 nogalinātos ASv karēvjus, lai tika būtu miers. Tomēr pakapeniska armijas izvešana un pārrunas afgāņi tulko, ka vājuma pazīmi un cenšās uzvarēt pēc viņu domām sakautu pretinieku. Kādi ir varianti? Tie ir divi: pirmais-aiziet no Afganistānas atdodot varu talibiem, otra-ievest papildus karaspēku. Pēc manām domām ASV izvēlēsies otru variantu, lai nezaudētu pozīcijas pirms gaidāmā konflikta ar Irānu, kas var notik vasarā.

Zinot Latvijas padevību ASV politiskajai elitei, domāju ka mūsu valsts varētu palielināt kontingentu Afganistānā, jo Francija pēc vēlēšanās plāno izvest savu armiju no Afganistānas.

3 responses to “Afganistāna uz mūžu

 1. Man ir tikai viens jautājums – kāda vella pēc jādedzina kāda svētā grāmata?
  Tie amerikāņi ir prātu izkūkojuši? Kas tie par psihopātu gājieniem – to uz līķa pamīzt, es atvainojos, vai sadedzināt svēto grāmatu.

  Patīk

  • ASV karavīri tiek rekrutēti no ļoti nabadzīgiem rajoniem un getto, līdz ar to reālais to karavīru izglītības līmenis ir aptuveni 5 klases pluss armijas sagatavošanās. Starp citu kaut kad skatījos, ka Ķīnā bija augstāks lasītpratēju procents nekā ASV. Bet ja nopietni, tad lietderīgi būtu sodīt tos karavīrus ar nāvi, jo kara apstākļos nedrīkst darīt tādas lietas un tādi gājieni vairo nedisciplinētu rīcību turpmāk.

   Patīk

   • Nezinu par soda mēriem, taču, katru reizi, kad dzirdu par kādu no šiem šausmu gājieniem, pie sevis tiešām noskandinu WTF? Paldies par papildu skaidrojumu. Iedomājos, ar kādu kaunu katru reizi lielajiem armijas šefiem jāatvainojas.
    Neviena grāmata nekad nav ne pie kā vainīga, pie visa vainīgas tās interpretācijas.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.