Ķīnā blogi nebūs anonīmi


Ķīnas vara nolēma, ka visiem cilvēkiem, kas raksta blogus, jāreģistrējās ar saviem īstajiem datiem, tas ir, ar savu vārdu un uzvārdu, lai varētu kontrolēt publicētos materiālus un pašus lietotājus. Šo ziņu dzirdēju pa NTV ziņām kaut kad pa šo nedēļu, bet tagad nevarēšu ielikt atsauci uz informācijas avotu.

Tāds noteikums, protams, ir labs varas iestādēm un it sevišķi policijai, kas varēs kontrolēt iedzīvotājus, lai tie nerakstītu kaut ko pret valsts varu. Pamazām šādas vēsmas ienāk arī pie mums Latvijā, jo aizvien biežāk tiek runāts par forumiem un komentāriem lielākajos ziņu portālos, ka komentētājus nepieciešams kontrolēt pamatojot to, ka komentētāji var pārkāpt likumu aicinot uz valsts apvērsumu un cieņas aizskaršanu. Uzskatu, ka šādas tendences nav pozitīvas, jo:

1) internetā pilns ar jocīgiem cilvēkiem, kuriem nav vēlams uzzināt citu cilveku datus;

2) anonimitātes trūkums ir maize visa veida krāpniekiem, jo kaut vai ar wordpress blogiem iespējams par cilvēku uzzināt vairāk nekā cilvēks vēlētos atklāt;

3) anonimitātes nav, jo katra datora tīkla kartei ir MAC adrese un uzzināt bloga un komentāru īpašnieku nav neiespējams.

Līdz ar to uzskatu, ka nikiem (segvārdiem) jāpaliek un valstij nevajadzētu iejaukties šajā iedzīvotāju jomā, jo valsts vara esam mēs un, ja mēs nevēlmies dzīvot pilnīgi atklātā interneta vidē, tad mēs to varam nepieļaut. Mums ir policija, kuras darbs ir apkarot pretlikumīgu darbību un aizliegšana nav izeja, policijas darba apjoma mazināšanai.

Advertisements

One response to “Ķīnā blogi nebūs anonīmi

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.