Krīze ar jauniešu bezdarbu


Īsas pārdomas kāpēc Eiropā tik spēcīgs bezdarbs tieši starp jauniešiem. Vēlos dalīties domās, kādi iemesli un kādi risinājumi būtu jāpiemēro, lai šo problēmu risinātu. Kā vienmēr atruna, ka neizmantoju statistiku un grāmatas tādu problēmu risinājumu meklēšanā. Domu gaita ir brīva un nepamatota ar izstrādātiem mehānismiem.

Agrāk arī pastāvēja problēmas, kad jauns cilvēks beidzot mācību iestādi nevarēja atrast nodarbi un peļņas iespējas. Pirms pasaules kariem sabiedrība bija pietiekami noslāņota un mirstība pietiekami liela, lai šī problēma izšķīstu kārtu un šķiru slāņos, kā arī zemākas kvalitātes mediciniskā aprūpe darīja savu melno darbo. Agrāk, ja arī radijās bezdarba problēmas un ekonomiskās krīzes, risinājums bija vienkārš-karš. Jauniešus sauca karadienestā un lodes efektīvi dzēsa ārā valsts ekonomikai lieko slogu, kā arī samazināja neapmierinātā pūļa kapacitāti. Tādā veidā varēja vienu lieku paaudzi izņemt no apgrozījuma, jo cilvēki nepaspēj tik ātri novecot, lai viņus spētu nomainīt jaunie kadri. Līdz ar to problēma definējama šādi: mums ir lieka paaudze-mēs.

Kādi varētu būt risinājumi Eiropā? Es redzu risinājumu tikai vienu, izplesties, jo esam izglītotāki un grudrāki nekā pārējās pasaules daļas cilvēki. Eiropa dominē, kas nav jāpierāda un jāargumentē. Mums jābrauc uz Āfriku, Āziju un Latīņamēriku, lai tur ieņemtu vēl joprojām brīvās nišas un izkonkurētu turienes strādniekus. Piemēram, Brazīlija varākus gadus pēc kārtas attīstās un tai nepieciešami inženieri, arhitekti, ārsti utt. Naudas ziņā algas nemaz nav tik niecīgas, lai tur nevarētu labi dzīvot un mums ir lielākas iespējas tur attīstīties, jo tur ekonomika iet uz augšu un šādos apstākļos vieglāk dzīvot.

Līdz ar to jāizteno to, ko mēģināja darīt krustneši, Francija un Anglija, paplašināt šauro eksistences pasauli.

2 responses to “Krīze ar jauniešu bezdarbu

  1. Musulmaņi iekaro pasauli.. jo viņu sabiedrības modelis ir draudzīgs, izpalīdzīgs un viņi turasviens pie otra. Jebkurš musulmanis var atbraukt uz savu kopienu un viņam palīdzēs! Mēs., eiropieši tādi neesam…

    Patīk

  2. Nu musulmaņi noteikti nav tik vienoti un draudzīgi savā starpā arī nav, ko pierāda nemieri arābu valstīs. Domāju par palīdzību viens otram vienīgi ēbrēji var palepoties, bet pārējie cinās viens pret otru un mēģina noēst.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.