Čujs


Labdien!

Šodien radās doma, ka tādu terminu kā “čujs” varētu definēt kaut kā tā:

Čujs ir spēja akumulēt daudz informācijas par tēmu un tad izdarīt kaut kādus pārdabiskus secinājumus, kas brīnumainā kārtā noved pie vēlamā rezultāta.

Lai veicās!

Advertisements

7 responses to “Čujs

 1. Varbūt loģikas ir vairākas? gluži kā matemātikas formulas, līdzīgi kā visi arhitekti ir projektējuši māju, vai mājā kautko.. vai viņi visi ir strādājuši vienādi, vienādās tehnikās? bet tomēr viņi ir darbojušies projektā ”Māja”.

  Es ceru ka neaizvainošu, patecoties šitam rakstam man ienāca šāds:

  Čujs, intuīcija ir spēja precīzi risinātrisināt uzdevumu izvēloties atbilstošāko no iespējamajiem variantiem kas veidojas uz uztveru pieredzes informācijas bāzes, tai pašā laikā netraucējot cilvēka vajadzību nodrošināšanu, kas reti, dažkārt, visai bieži var nesakrist ar cilvēka apziņu radot konfliktu, dažkārt rodot veselīgu kompromisu, ka tā ir mistika.
  Iespējams intuitīvie procesi parāda apziņu kā kautko ar laiku atmetamu, tai pašā laikā apziņa tiecas saglabāties tādējādi ir spiesta pielāgoties, vai arī izslēgt ka eksistē intuitīvie procesi.
  Tādējādi sanāk, ka cilvēkā jebkāda, bet tomēr izaugsme ir neizbēgama.

  Visai iespējams ka to man saka čuja procesi..? 😉

  Like

  • Lai tev veicās valodas nepiesarņošanā, bet dzīve iet uz priekšu un vārdi gan ienāk, gan iziet no mūsu aprites, abjektīvi skatoties uz šo jēdzienu “piesarņot”, mums vajadzētu 30% vārdu svītrot ārā un lietot (ja tādi vispār atrodami) senlatviešu vārdus, jo liela daļa ir poļu, krievu, vācu un zivedru, kā arī daži latīņu valodas vārdi, kuri tika pārņemti laika gaitā, kat arī daļai no tiem ir sinonīmi, kurus zina tikai filologi droši vien.

   Like

 2. Zole071 – es saprotu tavu satraukumu, bet diemžēl šis vārds ir tik plaši ieviesies ka kauns un negots būtu neierakstīt čuju vārdnīcās, jo manuprāt to cilvēciņu uzdevumam normālā situācijā vajadzētu būt ka tiek uz papīra piefiksēts fakts par čuja lietojumu- tā skaidrojumu valodā. citādi tas jau nozīmētu.. pašiem skaidrs! Un nemaz jau tālu no Čuvstvovaķ mēs neesam atkāpušies. 😉 un šis jau nu noteikti nav tas sliktākais sārnis! ja valodu kādi ir gribējuši piesārņot tad tikai ar lamuvārdiem un tādiem vārdiem kas lauzī realitāti..

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.