Eiropanika


Labdien!

Pēdējās ziņas par Eiro liek aizdomāties, ka problēma uzpūsta pārāk liela.

Atceros, ka krīze Eiropā sākās pēc būtības 2011. gada augusta sākumā, kad nobruka visi lielākie pasaules tirgi un jau toreiz tika runāts par iespējamo eiro krišanu utt. Pirmkārt uzskatu, ka eiro netika radīts tāpēc, lai to pēc 12 gadiem apglabātu, kas noteikti ir labs arguments, lai neticētu baumām. Vai ar eiro kaut kas var notikt? Diez vai, jo Vācijas un Francijas ekonomika ir pārāk spēcīgas, lai to pieļautu. Tad atliek jautājums, kāpēc tāda panika? Uzskatu, ka pašlaik notiek mēģinājums Vācijai palielināt savu ietekmi pār ES valstīm, jo kontrole pār līdzekļiem ir daudz efektīvāka nekā militāro spēku izvietošana. Pēc būtības divas ES lielvalstis paņems varu un stingrāka fizkālā poltika, par ko tagad daudzi runā, ļaus kontrolēt katras ES dalībcalsts attīstību, jo dzīvojot ar budžeta pārpalikumu, diez vai būs iespējams konkurēt ar to pašu Vāciju utt.

Līdz ar to, problēmas, pēc manām domām, ir uzpūstas un tas ir tikai savas ietekmes palielināšanas mehānisms lielsvalstīm.

Lai veicās!

Advertisements

4 responses to “Eiropanika

 1. Šis jautājums ieinteresēja arī mani tieši dēļ eiro. Prātoju, vai ir vērts krist panikā, jo latu panikā es jau vienreiz kritu… Vēl nodomāju, vai tad nu tiešām Vācija ļaus eiro pa burbuli aiziet? Atceros arī kādu virsrakstu vācu ziņu portālā pirms mēnēša vai diviem – viņi visi grib mūsu naudu. Lūk.

  Like

 2. Uz doto brīdi, viss notiekošais vairāk izskatās pēc politiskām spēlēm. Ne pa velti Lielbritānija atteicās piedalīties eiro glābšanas pasākumos. Piekrītu, ka panikai nav pamata un tā var vienīgi radīt materiālus zaudējumus naudas mājiņas gadījumā. Ja ir lielas šaubas par eiro, vienmēr var naudu turēt Austrālijas dollāros vai Šveices frankos.

  Like

 3. Loģiski secinot eiro un es kā mākslīgiem veidojumiem būtu jākrīt, ja vien tos nepārtraukti neuzturētu. Tāds ir mans subjektīvais viedoklis. Stabili, ilgstoši, bez īpaša, speciāla atbalsta pastāv veidojumi, kuri veidoti loģiski dabiski.

  Like

  • Paskatoties ES izveidošanas un attīstības vēsturi, tad tiešām loģikas tajā ir maz. Es saprotu, kad apvienojas spēcīgas valstis, lai konkurētu savā starpā, bet Austrumeiropas pievienošana nebija dabisks un ekonomiski pamatots process, bet vienīgi velme mazināt Krievijas ietekmi reģionā.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.