Miglas pasakainais laiks


Migla pēdējā laikā “nosēžās” un pārklāj zemi, ļoti regulāri, kas rosina dažādas pārdomas un rada pozitīvas emocijas. Kaut arī migla vienmēr sev līdzi atnes drēgnumu samazina pārredzamību, tomēr tā dod iespēju paskatīties uz pasauli caur atmiņam un fantāzijām, kas attīra mūsu ikdienā piesarņoto prātu.

Atmiņas atrodoties miglā nāk prātā par lasītiem darbiem, kuros aprakstītas Latviešu karavīru cīņas Pirmajā pasaules karā, kuras notika Ložmetēju kalnā. Kaut arī novembris vairāk asociējās ar brīvības ciņam, tomēr tās kaujas atceres dienas arī nav ļoti tālu. Migla arī atsauc atmiņa Aleksandra Grīna darbu “Dvēseļu putenis”, kurā tiek aprakstīta kara invalīda dzīves epizode un kurā mistisko lomu spēlē migla, kas ir vārti starp rēgu un reālo pasauli.

Ejot cauri miglai rodas pārdomas par iepriekšaprakstīto laiku un spriežu vai pats būtu rīkojies tik varonīgi metoties ciņa ar ienaidnieku vai spēdams izjust visu moglas noslepumaino dabu. Droši vien, ka jā, bet nevēlos, lai kādreiz būtu jāizdara šāda izvēle.

Migla, tā noteikti dot iespēju redzēt pasauli citādāku, noteikti ne tādu kāda tā ir mūsu redzes uztverē, bet noteikti tādu, kāda pasaule parādās emociju un noslepumaino izjūtu dimensijā, kur baltā tvaiku sega paver durvis uz cilvēka iekšējo neizpētīto telpu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.