Cik cilvēku var būt uz zemeslodes?


Labdien!

Nesenā pagātnē, dažas dienas atpakaļ, tika pieņemts, ka uz zemes tagad ir 7 miljardi iedzīvotāju. Nolēmu papētīt, ko par to raksta dažādās mājas lapās meklējot google “how many people earth can hold”.

Informācija bija šāda: discovermagazine.com/1992/nov/howmanypeoplecan152 mājas lapā atrodams 1992. gada raksts, kas man priekš interneta likā ļoti vecs materiāls, un tajā teikts, ka uz zemes varētu izvietot aptuveni 30 miljardu iedzīvotājus, tas nozīmē arī pabarot tos. http://www.aboutmyplanet.com/environment/how-much-human-life-can-planet-earth-sustain/ vietne raksta, ka iedzīvotāju skaits varētu būt 10 miljardi, ja sarēķina saražoto graudu daudzumu uz planētas 2006. gadā. topdocumentaryfilms.com/how-many-people-can-live-on-planet-earth/ daudzās vietās, kā piemēram šajā nemaz netiek dots precīz skaitlis, tomēr tiek minēts par iedzīvotāju skaita palielināšanās paātrinājumu.

Veicot 5 minūšu pētījumu internetā, secinājums, ka reālu skaitli, cik daudz iedzīvotāju var būt uz zemes, neviens nevar pateikt. Visi minējumi ziņās un zinātnieku viedokļi balstās tikai uz politiskām nostādnēm un pieņemumiem. Man personīgais viedoklis, ka izstrādājot efektīvus mehanismus, kā patērēt pārtiku saudzīgāk nemetot ārā 10% ledusskapja satura katru nedēļu, dēļ derīguma termiņs, kurš ir beidzies, varētu ietaupīt daudz pārtikas, kas nākotnē būs obligāts pasākums, jo pārtika kļūs dārgāka augošā pieprasījuma dēļ. Jebkurā gadījumā skatoties uz šo problēmu no pārtika viedokļa, nerodās sajūta, ka vēl pāris miljardus zeme spēs pabarot, tas nozīmē, ka par šo problēmu nāksies satraukties pēc gadiem 20, jo aptuveni 10 gadu laikā iedzīvotāju skaits palielinās par 1 miljardu.

Iespējamais risks ir epidēmijas, jo palielinoties cilveku skaitam, daba var ieslēgt savus regulējošos mehānismus, kas noteikti nebūs patīkami pašiem cilvekiem. Kā tas jau ir bijis mēra laikā vai holēras epidēmijas laikā. Līdz ar to, noteikti mūs gaida interesanti un smagi laiki.

Lai viecas! 

2 responses to “Cik cilvēku var būt uz zemeslodes?

  1. Zinātnieku viedoklis par šo jautājumu visu laiku mainās, bet pabarojamo cilvēku skaits ir atkarīgs ne tikai no ēdiena mešanas laukā vai nemešanas, bet arī ēdiena veida (dzīvnieku valsts produkti uhhhh ku daudz vietas un rekursu patērē), kā arī cilvēku dzīvesveida. Āfrikāņu sieviete ar saviem 5 bērniem patērē krietni mazāk rekursu nekā viens vidējais Eiropas vecpuisis.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.