Kadafi valdīšanas beigas.


Labdien!

Kas tad notika pēdējās dienās Lībijā? Ļoti vienkārši, Kadafi gāšana bija veids, kā Itālijai, Šveicei un Francijai nozagt viņa naudu, kas glabājās Kadafi kontos, jo pēc nemieru sākšanās tika iesaldēti līdera konti, pēc tam Eiropieši izdomāja, ka nemierniekiem varētu aizdot naudu, bet nauda tika aizdota ar nosacījumiem un nodrošinājumu- Kadafī konti. Atceros, ka pēc dažiem mēnešiem karadarbības tikai parakstīti vairāki līgumi ar naftas kompānijām, kuras pieder ASV un Francijai, līdz ar to visas šī kampaņas mērķis principā bija nafta. Tad vēl interesanti, ka Kadafī finansēja iepriekšējo Sarkozī vēlēšanas kampaņu un naudu bija laiks Francijai atdot, bet šajā gadījumā izcilie demokrātijas draugi izvēlējās vienkārši kreditoru nogalināt, kas bija daudz lētāk. Principā viss pasākums izskatās, kā parasta laupīšana demokrātijas ideoloģijas ietērpā, jo palasot I. Kantu var atrast, ka jebkurš karš ir lielākais cilvēka pamattiesību ierobežojums, līdz ar to, uzvarētāji būs atkal tikai Eiropieši un ASV.

Jau iepriekš rakstīju, kašim konfliktam ir ekonomiskās intereses un tādā veidā Eiropa cenšā paglābties no krīzes. Cepuri nost var novilkt līdera priekšā, jo atšķirībā no citiem Ziemeļāfrikas līderiem, viņš cīnijās līdz beigām un nepārdeva savu pārliecību un uzskatus, kas viennozīmīgi ir varonīgas uzvedības paraugs. Diez vai mums Zatlers vai tagad jau Bērziņš būtu gatavs palikt Latvijā karadarbības gadījumā, līdz pašām beigām izvēloties nāvi, nevis nodevību.

Vēlreiz uzsvēršu, ka Latvijai ir izdevīga Lībijas izlaupīšana, jo esam ES dalībvalsts un nauda iekļūs kopējā ES apritē, tomēr uzskatu, ka jābeidz liekuļot un jāpasaka visu kā ir īstenībā: Eiropair spēcīga, viņai vajadzēja naudu un mēs nolēmām izlaupīt to vieut, kur tā ir. Jautājums, kontekstā, ka krīze turpinās, kurš būs nākamais?

Lai veicās!

4 responses to “Kadafi valdīšanas beigas.

    • Diemžēl šajā gadījumā tā bija cīņa par naftu un savu noziegumu slēpšana, jo Kadafi zināja kurš viņam pārdot ieročus un kam viņš ir aizdevis. Tagad viss noslēpts un liecinieki novākti.

      Patīk

  1. Atpakaļ ziņojums: viss ir meditācija | Pašnāvība+

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.