Īsas pārdomas par dienu pirms pirmās Saeimas sēdes


Labvakar!

Noteikti viss notiekošais Latvijas politikā izraisa šausmas un smaidu, jo par adevkvātu un loģisku to nosaukt nevar. Problēma ir tā, ka netiek risinātas svarīgas un ikdienas lietas, kā politikas plānošana un nākotnes redzējums pār Latvijas Republiku. Situācijā, kad nav zināms ne par valdības sastāvu ,ne par to cik tā ir stabila, nevar gaidīt, ka par mūsu valsti būs nespekulatīvu investoru intereses, jo ekonomikai nepieciešama stabilitāte. Problēma ar valdību un koolīciju ir tajās valstīs, kur ir proporcionālā vēlēšanu sistēma, kas radīta ar cēlu domu pārstāvēt pēc iespējas vairāk cilvēkus likumdevēja institūcijā, tomēr vai tas ir nepieciešams valstī, kur politiķi nepārstāv neko citu, kā vienīgi savu sponsoru intereses.

Vēl rodas loģisks secinājums, ka lai izvairītos no šāda veida nestabilitātes, nepieciešams, lai mums būtu prezientāla republika, kas noņemtu jautājumu par valdības sastādīšanu. Tas radītu iespēju veikt stabilu un prognozējamu politisko un organizātorisko darbību vismaz 4 gadus, kas priekš Latvijas ir ļoti ilgs laika posms.

Atminoties, ka krīze Eiropā vēl nav sasniegusi savu augstāko punktu, jādomā, ka Latvijā ar šada veida pārvaldi nebūs iespējams pārvarēt vēl vienu ekonomisko satricinājumu. Arī samazinātais nākotnē Eiropas naudas daudzums sekmēs daudz biznesa projektu aizvēršanos, kas tikai stimulēs bezdarbu un pagrimumu. Protams, būs izņemumi un veiksmes stāsti, tomēr naudas masas Latvijā visiem nepietiks, tāpēc daļai nāksies braukt prom, bet daļai pārkvalificēt savu darbību uz ārpusvalsts pakalpojumiem, kā es minēju savā iepriekšējā bloga atzīmē augustā.

Varu ieteikt mācīties angļu valoduu, jo ar to noteikti neaizšausiet garām!

Lai veicās!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.