Lībija- joprojām pēdējais Eiropas glābiņš


Labdien!

Otro pārdomu daļu sanāk rakstīt pēc vairākām vairāk nekā nedēļas un daudzas lietas ir mainījušās sakarā ar Lībiju. Pirmkārt Tripole tika ieņemta un liekās vairs nekas nespēj aizkavēt nemiernieku uzvaru. Otrkārt tika izteiktas prognozes, ka Lībija savus iepriekšējos naftas eksporta apjomus varēs sasniegt pēc vairākiem gadiem, līdz ar to 44% no Āfrikas kontinenta nafta eksporta noteikti Lībijas nespēs nodrošināt un nebūs vērā ņemams spēlētais uz doto brīdi. Tomēr šis karš izskatās, priekš vairāk Eiropas valstīm ir labs ieguldījums nākotnē, kad neapšaubāmi naftas cenas celsies un tieši tajā brīdī tiks atjaunota pilnībā naftas piegāde. Ne velti milzīgākās britu naftas ieguves kompānijas plāno izvērst savu darbību Lībijas teritorijā, kā, piemēram, Petrofac un EnQuest, kas plāno palielināt savu peļņu par vairākiem miljardiem sterliņa mārciņām nākamo 4 gadu laikā.

Sistēma ir ļoti vienkārša, lielāka daļa akcijas pieder Lielbritānijas politiskajai elitei pietuvinātiem cilvēkiem vai pašai elitei, piemēram, British Petroleum daļa akciju pieder dažādiem lordiem, kas savukārt ir ieinteresēti uzņēmumu peļņā. Arī lielo kompāniju vadība nepārtraukti cenšas saglabāt savu vietu vietu lielās konkurences apstākļos un izmanto priekš tā visus pieejamos mehānisms. Mazāk nekā gadu pēc vēlēšanām Lielbritānijā un vairāk nekā gadu pirms prezidenta vēlēšanām ASV bija labs laiks, lai palielinātu savus ienākumus no dividendēm, ko sniedz akcijas kompānijas peļņas gadījumā, līdz ar to nebija īpaši sarežģīti izdabūt cauri valdības gaiteņiem plānu, lai palielinātu kontroli pār arābu apdzīvotajām teritorijām, jo iepriekšējā vara kļuva aizvien alkatīgāka un nevēlējās parakstīt klaji neizdevīgus līgumus. Un tā 15. februārī Lībijā sākās nemieri. Starp citu interesanti, ka runājot personīgi ar dažiem cilvēkiem no tā reģiona, precīzāk Alžīrijas, neviens neticēja, ka Lībijā vispār var sākties nemieri.

Ziemeļāfrikas un Tuvo austrumu dieva dāvana un vienlaicīgi arī lāsts ir melnais zelts, kurš vienmēr nesīs postu, karu un iznīcību, jo tikai šādā veidā mēs eiropieši spējam uzturēt savu augsto dzīves līmeni, tas ir, atņemot Āfrikai un Āzijai visu, ko vien var ar spēku atņemt. Protams, ka skan nepatīkami, bet visi ir iemācījušies uz to aizvērt acis un dzīvot izliekoties, ka nekas nenotiek, jo mums taču tas ir izdevīgi.

Ar cieņu Lasītājam.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.